Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jó hangminőségű mp3?

Jó hangminőségű mp3?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy mp3 lejátszót, de nem találtam semmit arról hogy hangminőségben melyikek a legjobbak 10 ezer ft körül. Valaki tudna ajánlani egyet?

2021. jún. 3. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Az MP3 egy hulladék hangminőség terén bárhogy is van tömörítve. Jó hangminőség egyikkel se lesz de én a hyundai termékek között néznék szét gyárt most is én a 2000es évek elején vettem egyet (sajnos volt egy hibám és átálltam erre a zenei formátumára)
2021. jún. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Attól függ kinek mit jelent a minőség. Mp3 az nagyon veszteséges formátum, de ha 10.000 Ft. körül akar rá költeni, akkor valójában mindegy milyet vesz. Egyszer volt nekem is egy Hyundai lejátszóm, jól szólt, de a szoftver rajta katasztrófa volt és lefagyott sokszor, szerintem már nem is lehet ezt a márkát kapni. Ezek a Sencor, Trevi, Energy Sistem, ECG, Lenco, Orava, SPC, Auna márkák szinte mind ugyanazok, csak a kijelzőjük más, néhány funkcióban különbözik, de lényegében mind ugyanazok, hangminőség is. Ha van okostelefonod, akkor már azzal is sokkal jobban jársz mp3 hallgatás terén.

Bár én nem próbáltam, vannak, akik a Sandisk-re esküsznek, de az drágább. Van még a Sony, de az is kb. 20.000Ft. körül indul. Jobb hangminőségben meg a Fiio-k állnak, bár mesterkélt hanggal, de mégis jók, és azokkal már flac-ot is lehet lejátszani, viszont azok több 10 ezer Ft.-ba kerülnek.

2021. jún. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2-es, említetted a fiio-kat. Erről mi a véleményed? [link]
2021. jún. 5. 18:53
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hangminőségben nem jobb, mint egy mostani okostelefon. Ez pont nem volt a kezemben, de a több fiio lejátszót használtam és teszteltem is, ennek elődjét is. Valamivel jobban szólnak rajtuk az mp3-ak, mint egy hagyományos mp3 lejátszón, de igazából a nagy előnye a fiio lejátszóknak, hogy flac-ot nagy felbontásban le tud játszani és az akku üzemidő sem rossz, gyárilag ezekre kb. 20-24 órákat írnak, de ahogy az ember használja kb. el kell osztani kettővel, de még az is jó. Ez gyakorlatilag kb. az X1 II. generációs készüléknek a továbbmódosított változata, ami volt nekem. Mondjuk nekem nem jött be, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó, csak nekem nem felelt meg. Ha van rá kereted és tetszik a dizájn, akkor jó lehet, de kell hozzá egy jó füles is és elég sokat jelent, hogy meg is tudja hajtani rendesen. Nekem most egy Sony NW-A45 van, bár az sokkal drágább, de jobb a Fiio-nál.
2021. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!