Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az MPPT töltésvezérlőnél ha...

Az MPPT töltésvezérlőnél ha két BT+ és két BT- csatlakozási hely van, akkor a kábelt kettéválasztva érdemes bekötni, mivel nem fér be?

Figyelt kérdés

Az akku-töltésvezérlő kábelt 4,5mm átmérőjűnek ajánlják (16mm2), de a csatlakozási helyekre a töltésvezérlőn ekkora nem fér be, úgy mérem, 3,2x3,8mm-es a hely.

Szétágaztatva két 3,6mm-est (10mm2) betuszkolnék, az megteszi, tudja kezelni a töltésvezérlő?

Hogy lehetne megoldani?

MPPT PowMr típus.



2021. jún. 9. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Az osztott csatlakozó 2 akku bekötését teszi lehetővé. Lehet, hogy a megadott számok a két akku kábeleire vonatkoznak együtt, vagyis egy akkuval felezni kellene...


Bár az is tény, hogy ilyen kevés adatból ezt nem lehet biztonsággal megállapítani...


Pontosan milyen töltésvezérlő? (Hány amperes?)


Mekkora kapacitású és hány voltos akku (pakk) van/lesz a rendszeren?


Mekkora csúcsteljesítményű napelem(ek) van(nak)/lesz(nek) a rendszeren?

2021. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a napelemek esetén az öszz csúcsteljesítményre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy darabonként mekkora a teljesítményük, feltéve hogy több napelem van...
2021. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 4,5mm-es ajánlás nem ehhez a töltésvezérlőhöz tartozik, hanem ezt az infót találtam, ahogy próbáltam utánanézni a szerelésnek.

Itt a leírásában annyit látok, hogy 2x6mm2-est említ a táblázatban, a rajzon meg a két kivezetés közé rajzolta a kábelt:

[link]


Az MPPT 60A-os, de túl van méretezve, mert nem volt drágább akciósan az aliexpressen a kisebbeknél. (A 40A-es is elég lett volna elvileg, de annak nincs is dupla kivezetési helye.)

Az össz. névleges max. napelemteljesítmény 410W (megvan),

akku lesz hozzá, 1db, 12V, 100Ah (esetleg 110 Ah körüli).

2021. jún. 9. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Szétszedheted a kábelt két fele, és kösd be mindkét helyre. A csati a teljesítmény miatt duplikálva van, így egyszerűbb, és olcsóbb is mint egy normális 16 mm fogadót beépíteni.
2021. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
S mi módon érdemes szétszedni? 2 db 3,6mm-re? 2db 2,8mm-re ?(ez utóbbi csak 2*6mm2)
2021. jún. 10. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Minél vastagabb, annál jobb. Tehát akkora legyen, amit a sorkapocs még megenged (belefér).


Az egyik (elég olcsó, de ha nem látszik, az egyik legbiztonságosabb) megoldás több eres kábel esetén, hogy a hosszabban blankolt ereket szeded ketté, amikre külön húzol egy-egy kisebb zsugorcsövet, illetve a kettőre együtt egy nagyobbat. A két kisebb zsugorcsövet a vezeték eredeti burkolatáig tolod és így választod szét a kábelt, illetve a vastagabb zsugorcsővel feljavítod a szigetelést, mindkét kisebb zsugorcsövet és a vezeték eredeti burkolatát is fedve (hézagmentesíted). Az így keletkező két eret kötöd be a sorkapocsba (nem igényel túl sok plusz eszközt/munkát).


A másik lehetőség, hogy osztó sorkapoccsal dolgozol, amibe plusz kábeleket kötsz (itt fennáll annak a lehetősége, hogy kicsúszik a kábel egy gyártási hibás osztó sorkapocsból, legalábbis velem már előfordult ilyen)...

2021. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt fogom alkalmazni, ha tudom, amit kirészleteztél, remek módszer. Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!
2021. jún. 10. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!