Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tracon túlfeszültségvédős...

Tracon túlfeszültségvédős elosztók vélemény?

Figyelt kérdés
Villamossági boltban ajánlották nekem ezt a márkát, illetve az a gond, hogy egy régi építésű házban lakom és nincs rendes földelés csak a fürdőszobai konnektorok földeltek. Így érnek valamit az ilyen elosztók vagy kár is rájuk így költenem?

2021. jún. 12. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg a villanyvezetékeket!
2021. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól még nem lesz a konnektorod rendben.

Inkább egy viéénszerelőt ajánlanék, aki rendbeteszi a hálózatot.

Az én házam is 80 éves, és mégis meg lehetett csinálni.

Nem tudom pontosan mit ajánlottek neked, de ha a védelem része a szabályosan kiépített védővezető, akkor anélkül szintén nem fog helyesen máködni.

2021. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"csak a fürdőszobai konnektorok földeltek" Vagy (valoszinüleg) azok sem, csak ugy néznek ki.
2021. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Túlfeszültség kétféle jöhet be szokásos hálózaton, bármelyik üzemi vezetéken a földhöz képest, és az üzemi vezetékek között. A földhöz képesti túlfeszültséget védővezető hiányában nem tudja levezetni. Hogy a túlfeszültségek hány százaléka ilyen, és melyik a veszélyesebb az adott készülékre, satöbbi, hát ezt meg ki tudja?
2021. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"illetve az a gond, hogy egy régi építésű házban lakom és nincs rendes földelés csak a fürdőszobai konnektorok földeltek"

Akkor a túlfeszültségvédős elosztók semmit sem érnek, mert a bennük levő - általában varisztordióda - nem tudja levezetni a keletkezett kis mértékű (például bekapcsolsz egy nagyobb fogyasztót, mondjuk egy porszívót) túlfeszültséget a földelés irányába. Tehát egyet tudok érteni az előzőekkel: ki kell építeni a földelővezetéket és a földelt csatlakozóaljzatokat.


Ráadásul nagyobb túlfeszültségtől - mondjuk egy villámcsapás elektromágneses terének hatása - az elosztóban levő D-típusú túlfeszültségvédelem nem véd meg, szükség van a villanyóránál a főelosztónál illetve az alelosztó(k)ban B és C típusú túlfeszültség-levezetőkre:

[link]

2021. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

"Az én házam is 80 éves, és mégis meg lehetett csinálni."


Hát meg lehet csinálni egyértelmű csak nem mindegy mivel jár.

Pl. ha mindenhol alu mmfali van bevakolva akkor szét kell vésni a házat ami elég nagy rumlival jár.

Vagy marad a falon kívüli csatornázgatás...

2021. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen tervezem a földelés kiepítését szakemberrel, csak tartok attól, hogy nagy beruházás lesz, mert elég nagy házról van szó emelettel és a villanyóra is jó messze van, a főépület legvégében. Régebben beszéltem már erről szakemberrel és azt mondta, hogy jópár százezertől akár milliós tétel is lehet.
2021. jún. 12. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:

"a bennük levő - általában varisztordióda - nem tudja levezetni a keletkezett kis mértékű (például bekapcsolsz egy nagyobb fogyasztót, mondjuk egy porszívót) túlfeszültséget a földelés irányába"

Ez nem is a feladata.

2021. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Régebben beszéltem már erről szakemberrel és azt mondta, hogy jópár százezertől akár milliós tétel is lehet."

Rossz emberrel akadtál össze.

2021. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem csak a védővezetéket kell kiépíteni, hanem újra kell vezetékezni a teljes házat, mivel, ha védővezető nincs, akkor szinte kizárt, hogy nem aluvezetékek vannak. De ha valami csoda folytán réz, akkor is 50-60 évesek és nem megfelelő az átmérőjük a ma használt mennyiségű elektronikus berendezéshez.


Nem mellesleg, ha nincs földelés, akkor gyakorlatilag az életed kockáztatod a vasaló, mikró, hűtő, mosógép, hajszárító (és minden egyéb nem kettős szigetelésű berendezés) használatakor.

2021. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!