Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A falban (vagy a dobozban)...

A falban (vagy a dobozban) tegnap szikrázott a vezeték. Az ÉV relé ilyen esetben is használ vmit?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a villanyszerelő használ leginkább.
2021. júl. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam. :)


De kissé be vagyok sz.rva, hogy leég a lakás és gondoltam, hogy megkérdem.

2021. júl. 13. 07:28
 3/11 A kérdező kommentje:

Mert nem biztos, hogy a villanyszerelő ráér.


És ő tette be az ÉV relét jó pár éve, meg ő húzott be ezt-azt, amikor egyszer full elment az áram.

2021. júl. 13. 07:30
 4/11 vantel ***** válasza:
100%

Ha szikrázik, akkor tűz is keletkezhet!

Az életvédelmi relé az akkor kapcsol le,ha nem a nulla vezetőn folyik az áram,hanem másfele,pl rajtad keresztül a föld fele.

2021. júl. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezt gondoltam.


Köszönöm!

2021. júl. 13. 07:45
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Azt a konnektort ne használd, míg a villanyszerelő nem vizsgálta meg.

Helyedben én minél hamarabb kihívnám, mert a villanyszerelő sokkal olcsóbb, mint a lakástűz...

2021. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan mi történt? Mikor éppen bedugtál valamit, akkor a konkrét konnektornál szikrázott belül? Vagy tök máshol? Az még normális is lehet, hogy mikor bedugsz valamilyen készüléket, akkor a villásdugó és a konnektor érintkezője között keletkezik egy szikra, ami mondjuk sötétben, félhomályban még látható is. Ha másutt volt szikra, az nem normális.


Ha valamit kapcsoltál, és akkor volt szikra, akkor ha ez a kapcsolón belül volt, az még esetleg normális is lehet (de azért ebben nem lennék 100%-ig biztos), ha máshol, az gond.


Ha nem csináltál semmit és magától szikrázott, az biztosan rossz jel. Vagy ha folyamatosan sercegő hang jön valahonnan.

2021. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Jön a villanyszerelő, kettővel is meg van dumálva. :) Valamelyik csak ide ér.


Nem voltam világos talán. Tegnapelőtt amikor felkapcsoltam az állólámpát, akkor még csak nagyon fura és rossz hangokat lehetett hallani, tudtam, hogy van vmi az árammal. Tegnap amikor felkapcsoltam az állólámpát, megint volt a hang, felpillantottam és a dobozban (hát én annak hívom, a villanyszerelőnk is annak szokta mondani, kerek műanyag doboz, a falba van építve, ott vannak összehúzva a zsinórok) VAGY a falban (lehetséges, mert itt nagyon gány munkát végeztek anno, volt, hogy nem volt doboz, csak simán a falban voltak a vezetékek összehúzva) konkrétan szikrázott!! Természetesen a tapéta alatt. Nagyon ijesztő volt.

2021. júl. 13. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8, az gáz. Ha ilyen hangokat hallasz, kapcsold le az érintett készüléket mindenképp. Meg ne most hallgass zenét, akkor esetleg nem hallod a hangot. Jól tetted, hogy hívtál szakembert.
2021. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 13. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!