Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jofogáson eladtam egy villanym...

Jofogáson eladtam egy villanymotort 25e-ért, ami a leirtaknak megfelelt. Megkapta a vevő, és egyből jött, hogy ez nem is olyan amilyent ő látott, meg nem is működik… már feljelentéssel fenyeget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladtam egy BLDC motort neten, a képeken is látható volt hogy milyen, és videot is kuldtem neki hogy szepen működik, teszi a dolgát. Megkapta, aztán egyből jött, hogy ez nem is olyan, ha rendes kepet rakok fel, akkor latta volna hogy milyen és meg se veszi, stb…. Már - ahogy kb minden második ember - mondogatja hogy megy a rendőrségre és feljelent. Ha a termek olyan amilyen a képeken meg a leírásban, akkor nem értem mit akar… Van bármi kötelezettségem visszavenni? Ha feljelent, mit fognak csinálni 25e-ért? Semmit.

2021. júl. 28. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg betudja bizonyítani hogy átverted akkor tesznek csak bármit a rendőrök.(ha például nem azt küldted neki amit vett)
2021. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Jah és ezért nem veszünk semmit így látatlanba. Gondolom nem ment el érte ,hanem futár vitte neki.
2021. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Cigó duma.Ingyen kellene neki.így csinálják.
2021. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, mehet a rendőrségre. El fogják hajtani.

Polgári peres eljárás lehet.

2021. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem tetszik neki, akkor fizesd vissza, miután visszaküldte a motrot.
2021. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Abszolút azt kapta amit látott képeket, meg a videón. De ezen is gondolkoztam, hogy beadja hogy nem azt kapta amit ő megvett. Hogy bizonyítja be? Vagy a másik fele, én hogy bizonyítom hogy azt küldtem neki amit vett?
2021. júl. 28. 14:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"én hogy bizonyítom hogy azt küldtem neki amit vett?"

nem kell bizonyítamod.

Neki van problémája.

A te szavad áll szemben az övével.

Ő sem tudja azt bizonyítani hogy hibás cuccot küldtél.

"Ha feljelent, mit fognak csinálni 25e-ért? Semmit."

Nagyjából igen.

2021. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá hiába fenyeget, vagy ha van lehetőség tiltsd le
2021. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Ere nincs jó megoldás igazából ,mert ugyan vissza küldheted pénzt ha ő vissza küldi amit vett töled de arra nincs garancia hogy azt terméket kapod vissza amit te küldtél neki,letilthatod de ő meg Facebook vannak olyan csoportok ahol mint jó fogás és hasonló oldalak átverés problémás vevőt,eladókat gyüjtik össze.ha oda felkererülsz senki nem hiszi el hogy nem vettél át senkit ,az egyetlen megoldás hogy mindent személyes átvétellel adsz el.
2021. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is szoktam eladni dolgokat a jófogáson, de amikor a telefonban ilyenek hangzanak el hogy "mege vane még", "mit lehet még elvinni ingyen" és hasonlóak, akkor inkább meggondolom magam.
2021. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!