Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék otthon chilit ültetni?

Szeretnék otthon chilit ültetni?

Figyelt kérdés
Régen próbáltam simán cserépben csak locsolással, de nem nagyon jött össze, és az ablakon sem jön be valami sok fény (a fák általában eltakarják a ház előtt). De most láttam hogy már vannak belétri sátrak led lámpás megoldással, és elég drága már alapból az is, de azon tűnődtem mennyi lehet az áramfogyasztása. Mondták hogy eléggé feltudja tornázni a villanyszámlát de pontos adatot nem nagyon tudtak mondani. Példának tegyök fel hogy egy 300W-os lámpáról lenne szó

2021. aug. 6. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

300W-os fogyasztó 3,33 óra (1 óra 19 perc) alatt fogyaszt el 1 kWh-t, vagyis kb 40 forintot.

Ha 10 órát világítasz nekik akkor az 3 kWh, vagyis 120 forint. (ez havi szintem 3600 forint plusz költség)

Ha 24 órát világítasz akkor 410 forint a napi fogyasztás csak erre az egy lámpára.

2021. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi 2-es... :( Mindig öröm az ilyen hozzászólást olvasni!

Kiszámoltam neki, viszonyítási alapként. Ahogy a 30 napost is. Azzal nincs bajod esetleg?

Azt is le szerettem volna írni, hogy oda kell figyelni hogy milyen lámpát vesz, milyen színhőmérdéklete legyen stb, de mondom nem írom le, mert majd jönnek a többiek is szakérteni. De csak te jöttél okoskodni.

6000 négyzetméter szőlőskertem van kint a falu határában. A településen a házam meg egy 2000 négyzetméteres telken van. Van itt minden növény is amit nem tilos tartani. Mondjuk csili pont nincs, mert a családban senki nem szereti a csípőst....

2021. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocsánat, nem tudtam, hogy te is termelsz növényeket. Bár a szőlőnek nem kell világítani :) Én tavaly óta Chiliket termesztek vödrökben. Igen 6500 Kelvin színhőmérsékletű lámpa kell, bár eddig csak akváriumban lámpáztam a vízinövényeket. A Chiliknek ott van az üvegház.
2021. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Viszont az "1 óra 19 perc" akkor sem kell az első válaszba, szerintem.
2021. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg: Aki engem ba..gat kapja be a ... :D
2021. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

"Viszont az "1 óra 19 perc" akkor sem kell az első válaszba, szerintem."


Miért nem kell? Azzal jön ki 1kWh amivel könnyű számolni...

2021. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, én azt a részt egyáltalán nem értem, hogy került oda...

1 óra 19 perc az kb 1,32 óra, nemde? De semmiképpen sem egyenlő 3,33 órával??? :-o

(A 3,33 órás számolás egyébként világos lenne nekem magában.)

2021. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3,33 óra (3 óra 19 perc)

Így helyes valóban...

Elírtam...

Kövezzetek meg!

2021. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kövezésről szó sincsen, a lényeg, hogy a titok megvilágosodott! :-) Kösz!
2021. aug. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!