Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szkennert vegyek nagy...

Milyen szkennert vegyek nagy mennyiségű (többezer) régi (100 éves), szakadékony, kisméretű dokumentum szkennelésére?

Figyelt kérdés
A gyártók, forgalmazók sajnos nem adnak semmilyen választ, sztem nem értik. Pedig magyaráztam, hogy sikágyas lapszkenner fel/le hajtogatása ilyen mennyiségnél strapás, s bár nem sürgős a munka, de azért belátható időn belül végezni szeretnék vele.Görgős behúzósdist nem kedvelné a papír, szerintem. Emlegettek vmi ejtős (felültöltős?) gépet, de nem találtam.

2021. aug. 10. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyesmi?

https://www.youtube.com/watch?v=cmhIJOqepVU

vagy ilyen:

[link]

[link]

[link]


Az arcanumos srácoknak van tapasztalatuk ilyenben! Lehet érdemes lenne megkeresni őket....

2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

"sikágyas lapszkenner fel/le hajtogatása ilyen mennyiségnél strapás,"

Senki nem mondta hogy olyan megoldást válassz, ami neked nem jó.

Én pl. androiddal fotóztam.

2021. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan, ez lett a bolygó szellemi színvonala, hogy ha sok, akkor strapás? De hát ha sok, akkor az eredmény is sok, tehát az egy lapra számított strapa nem több, mint ha nem több ezer, hanem csak hét oldalat szkennelsz... Gondold végig, segítek a szorzásban-osztásban.


A könyvszkenner kategóriának nézz utána. Bár azoknak a felbontása nem olyan nagy, mint a lapszkennerek jobbikának. De a lapot nem kell lenyomni, szoftveresen javít - a hírek szerint.

2021. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sok hasznos van bennük, nem térnék ki rá. De sajnos, a gúnyos megjegyzésekre viszontválaszként nincs mit reagálnom. Segítséget kértem, mert hatezer db. kb. levlap nagyságú cuccost szeretnék szkennelni, nem sürgős, de mivel úgy tudtam (lehet, rosszul), hogy vannak „ejtős” szkennerek, amelyek gyorsabbak, és a síkágyasnál a módszer egyszerűbb, gondoltam, kapok leíró márkasegítséget. Arra nem számítottam, amit egyesektől kaptam. Az Arcanummal tárgyaltam, nagyon rendesek voltak, de ki kell venni a tokból s akkor egy nap alatt (ingyen!) megcsinálják, de az anyag jellege és pillanatnyi rendszere okán ez nekem nagyon megfontolandó. Ezért gondoltam itthoni, spéci géppel való s.k. munkára is.
2021. aug. 12. 00:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Pici adalék. A 6.000 cédula szkennelése 8.000 expozíció, mert van, ami kétoldalas. A síkágyas szkennelésre azt írtam strapás, helyesebben munkaigényes, mert bár nem vagyok benne biztos, de a felültöltős-alulkijövős ha van ilyen, kézzelfoghatóbb. Sajnos, az Arcanum egyébként gáláns ajánlata nehezen kivitelezhető, ennyi cetlit kézben bevinni és utána újrarendszerezni érdekes logisztikai feladat. Ez az anyag nem értékében, emlékében nekem fontos, sajnálom, hogy elviccelték, nagy segítséget kaphattam volna. Talán.
2021. aug. 12. 20:28
 6/9 BeefEater ***** válasza:

Az ilyeneket fényképezni szokták rendes megvilágítással és fényképezővel. Ez a legkíméletesebb az eredeti dokumentummal.

Nem tudom, mennyire értékes az anyag, kérj tanácsot levéltártól vagy könyvtártól, akik foglalkoznak ilyennel, hátha segítőkészek és adnak pár tippet.

2021. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"de ki kell venni a tokból"

Ez mit jelent, valami fényes izében van, vagy fele nem látható? Ahogy írja a kolléga, fotózással is remekül (és gyorsan!) meg lehet oldani a feladatot. Állványra kell tenni a gépet, enyhe-közepes teleobjektív állásban, a legegyszerűbb lefelé fordítani a gépet és alatta cserélgetni a papírokat egy fix helyen. Ha ismered a géped geometriai torzítását vagy PS-el később korrigálod, nagyon szép eredményeket lehet elérni. A megvilágítás nem mindig magától értetődő, azt érdemes kikísérletezni, pláne ha van vakud, az rengeteget segít az indirekt megvilágítással.

2021. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-7: Ez a technika már kulturáltan megoldva (merőlegesség, satöbbi) a könyvszkenner, amiről a 3-ban írtam.
2021. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te kérdező, nem volt itt gúnyos megjegyzés. Ténymegállapítás volt, hogy ha sokat akarsz szkennelni, akkor a sokszor annyi munka, mintha egyet.
2021. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!