Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelő, váltókapcsoló,...

Mozgásérzékelő, váltókapcsoló, és egy fogyasztó összekötése lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy elektromos motor amit mozgásérzékelő indít jelenleg, de szeretném átalakítani úgy hogy folyamatosan is lehessen üzemeltetni. Egy váltókapcsoló beépitésre gondoltam. Ez működne így? Csak mert folyamatosa üzem esetén a fázis a mozgásérzékelő kapcsolt szálán jelen van. Ez okozna gondot? Csatolok egy egyszerű kapcsolási rajzot az elkepzelesről. 220v-os hálózat.


[link]



2021. aug. 12. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj váltókapcsolót használnod.

Egy szimpla egyérintkezős kapcsoló is megteszi. Azzal pedig áthidalhatod a mozgásérzékelőt. Ha áthidalod, folyton megy. Ha nem hidalod át, akkor a mozgásérzékelőn át kap a motor tápot.

2021. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A mozgásérzőkelő nem egy relé kapcsol?

Ha igen, azt a relét te is meg tudod huzatni egy kapcsolóval.

2021. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A váltókapcsolós megoldás működne egyébként? Csak mert van itthon 3db is azért is gondoltam arra.
2021. aug. 12. 09:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az áthidalást ugy erted hogy szimplán a kapcsolót összekötő a motorral?
2021. aug. 12. 10:00
 5/6 Szirty ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám ahogy az első válaszoló javasolta.

Párhuzamosan kötném a mozgásérzékelő kapcsoló ágával a váltókapcsolót.


A te megoldásod is működik, de fölösleges a 3 vezeték a kapcsolóhoz és ezzel az állandó üzemnél elvennéd a tápfeszültséget a mozgásérzékelőtől.


"A váltókapcsolós megoldás működne egyébként? Csak mert van itthon 3db is azért is gondoltam arra."


A váltókapcsoló is beköthető egyszerű kapcsolóként két vezetékkel.

2021. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 13. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!