Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelős lámpa miért...

Mozgásérzékelős lámpa miért villoghat?

Figyelt kérdés
Van egy mozgásérzékelős lámpánk a bejárati ajtónál és nemrég elkezdett villogni. De nem sűrűn, kb 3-5 másodpercenként villan egyet. Igaz pont a mai nap láttam először azt, hogy picit gyorsabban villogott, 1-2 másodpercenként. Mitől lehet ez, mit lehet vele kezdeni?

2021. szept. 8. 16:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Ilyesmi lámpánk van, nem tudom számít-e:


[link]

2021. szept. 8. 16:43
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha akkus akkor az lehet a baja.
2021. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fordítva van bekötve, azaz az érzékelő a nullát kapcsolja, akkor is lehet ilyen probléma. Ilyenkor egy minimális áram tölti a lámpa kondiját és amikor az feltöltődött, az elektronika indítja a lámpát, de mivel nincs tápellátás, egy pillanat alatt ki is merül a kondi és kikapcsol. Régen a hagyományos izzók meg se érezték ezt, de a led lényegesen kevesebb árammal működik, neki ez a kicsi már elég, hogy felvillanjon pár másodpercenként.
2021. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

"Ha akkus akkor az lehet a baja."


AZ?

Mi is?

Kifejtenéd?

2021. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, úgy látom értesz hozzá


Egy éve vettük a házat, akkor működött, aztán volt egy olyan változtatás, hogy akartunk kint egy konnektort, így a lámpa bekötésénél lett megoldva, hozzáteszem hogy házilag, rokon csinálta, nem tudom, hogy ő mennyit értett hozzá.

De közben megkérdeztem a páromat is, ő jár haza esténként és látja működés közben. Tehát tél elején volt az említett változtatás, viszont utána még működött, párom szerint most a nyáron, esetleg tavasz második felében kezdődhetett a villogás.

2021. szept. 9. 07:14
 6/7 anonim ***** válasza:
EZeket csak egy féle képp lehet bekötni és csak úgy működik jól.
2021. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

"EZeket csak egy féle képp lehet bekötni és csak úgy működik jól."


A lámpának van kettő kivezetése (a védővezetőt nem számítva ha van).

Ebből az egyszerű tényből következik hogy a lehetséges bekötések variációinak száma kettő!

Mindkét bekötéssel működik.

2021. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!