Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Idősebb gaming PC-n játék...

Idősebb gaming PC-n játék közben elment a kép, semmire nem reagált. Újraindítás után nem is állt fel a rendszer. Ha a videókártya tápkábelét (Radeon R9 280) kihúzom, az alaplapról van képem és működik minden. Javítható egy ilyen videókártya?

Figyelt kérdés
Vagy van tippetek, mi egyéb lehet a gond? Ha áram alatt van a kártya, mennek rajta a ventilátorok, szóval a tápegység elvileg jó.
2021. szept. 9. 20:59
 1/2 jokyman15 ***** válasza:

Attól, hogy mennek a ventillátorok még nem "működik minden". A videokártya nem fogyaszt folyamatosan ugyan annyi áramot. Minnél inkább meghajtod annál többet fogyaszt.

Elsőre azt mondtanám, hogy vidd el a gépet egy szerelőhöz és nézesd meg, hogy a tápegységed képes-e annyi áramod leadni ami kell a hardvereidnek.(Attól hogy xy watt rá van írva még nem annyit ad le.)

Ha az árammal nincs gond akkor túl melegedés is lehet. Akkor viszont újra kell pasztázni a videókártyát és azt is ellenőrizni kell hogy a ventillárotok rendben mennek-e. (Meg persze hogy a számítógép ház nem-e egy katlan, vagyis rendben szellőzik.) Még azzal is gond lehet, hogy az illesztő program hibás és újra kell telepíteni.

De..

Az első igazi tanács hogy egy ilyen kérdést nem érdemes itt feltenned mert a hiba csak úgy állapítható meg, hogy fizikailag átnézi egy szakember.

A számitógéped egy érték amire oda kell figyelned, ezért érdemes elvinni egy szakemberhez aki segít a probléma megoldásában.

2021. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A számítógépem valóban érték, és vigyázok rá. Bár használtan vettem, üzembe helyezés után újra szétszedtem, kitakarítottam, újra pasztáztam a videókártya és a proci hűtőit, illetve beszereltem a gépház hátuljába egy plusz ventilátort mert maga a gépház nem volt szellőztetve, emellett figyeltem a videókártya hőmérsékletét játék közben. A leírásom félre érthetted: a videókártyán csak a ventilátorok mentek, semmi mást nem csinált. Ha kihúztam vagy kiszereltem, az alaplapon lett kép és elindult az oprendszer is. Sajnos minden erőfeszítésem ellenére tönkre ment a kártya, azóta vettem egy másikat és újra hasít a gép.
2021. szept. 19. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!