Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szalagfűrészlap hegesztő 220-ról?

Szalagfűrészlap hegesztő 220-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Élezéssel foglalkozom, szeretném a forrasztómat egy hegesztőre lecserélni, de olyat még csak 380-ról láttam, nekem viszont az nincs. Beszéltem egy kollégával, és állítólag neki sikerült anno egy házilag készült gépet venni amit egy idős fazon épített, és elvileg használta is. Kolléga nem tudott vele dolgozni, bár nem is nagyon foglalkozott vele hisz van neki komolyabb gépe. De állítólag működik, és használták is, csak ki kell tapasztalni. 30mm szélességig elvileg dolgoztak vele. A kérdésem az lenne, hogy tényleg működhet?

Nagyon szeretném megvenni, de elég messze van tőlem ahhoz, hogy előbb inkább villamosságban jártas emberektől kérdezzek.

Köszönöm előre is



2021. szept. 11. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Valamikor "még a mult században" az Ezermester ujságban volt pontos leirás a készitéséröl. 220V-rol üzemelt. Müködöképes!!! Kint vannak a neten a régi számok, csak meg kell keresned.
2021. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a forrasztóról volt véletlenül? Abból nagyon sok a házi barkács. Főleg mikró trafóból. Azért kételkedem mert ugyebár a forrasztó csak izzitja a lapot, a hegesztő meg teljes szélességében összetolja, tehát érthető a sokkal-sokkal több áram. De bizakodom. Az a baj semmit nem találni róla. Fórumok is utoljára évekkel ezelőtt foglalkoztak vele, akkor is a forrasztó volt a középpontban.
2021. szept. 11. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!