Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tiszteletem! Adott egy kombi...

Tiszteletem! Adott egy kombi gázkazán, most indítom először . Előremenő hőmérséklet beállítva 60 fok! Radiátorok légtelenítve, Evosta2 működik , viszont nem melegednek a radiátorok. Mit csinálok rosszul ?

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul, van egy vegyes tüzelésű kazán is a rendszeren.

#Thema Condens gázkazán indítása #Evosta2
2021. szept. 22. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a vízkeringetésnek kell utána nézni. Működik e a szivattyú ami keringet.


Illetve a radiátorok csapja ki van nyitva?

Mert ha sz nincs akkor nem engedi be a forró vizet a radiátorba

2021. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Radiátor csapok nyitva.

A szivatyú 3 módjából az elsőt próbálom.

A vegyes tüzelésű kazánnál érdemes elzárni szivattyú alatti vagy fölötti csapot?

Egyik gázszerelő szerint nem, másik szerint igen.

2021. szept. 22. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt jó lenne tudni, hogy mi neked a felül és az alul. Az a csap lehet a keringető rendszer kimenetén, bemenetén, lehet víz utánpótlás csapja, lehet gázcsap. Így látatlanban, típus ismerete nélkül lehetetlenség megmondani. A radiátorok légtelenítése normál üzemben történik, ugyanazt az állapotot kell előidézned. Ha megy a szivattyú, annak hallani a működését, a kimenő csövön érezni a víz áramlását. A szivattyúnál előfordulhat, hogy 1-es állásban kicsi nyomást hoz létre és nem tudja felnyomni a kellő magasságra a vizet, akkor állítsd a 2-esre.
2021. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A szivattyú 2-es fokozaton van, a szivattyú működik.

Csak a megfelelő programot kell megtalálnom hozzá.

Vegyes tüzelésű kazán van lent a pincében, annak a keringető szivattyújáról beszéltem.

Azon filózom ha azt nem zárom el, akkor a tetőtérben lévő kombi gázkazánnak még a vegyestüzelésű kazán tálcájában lévő vizet is fel kell melegítenie.

2021. szept. 22. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
A csövek melegszenek?
2021. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csövek melegszenek

A radiátorok kezdenek, a visszatérő hideg

2021. szept. 22. 11:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem el van,és akkor nyitom ki,ha azzal fütök.
2021. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Felvettem az eloremenő hőfokot 65

Szivattyut 3- as fokozatra

Minden radiátort elzártam, és egyenként megforgattam benne a hideg vizet , forró lett mindegyik, hőcserélőt is elérte a melegviz!

Kinyitottam a radiátorokat, most várom, hogy meleg legyen újra minden radiátor

Kösz a segítséget!

2021. szept. 22. 14:55
 9/10 Szirty ***** válasza:

A vegyes kazánod közben melegszik? :)

Mert ha igen, akkor azt ki kell zárni a rendszerből.

A víz hülye lesz a távoli radiátorokon keresztül folyni ha ezt sokkal könnyebben megteheti a vegyestüzelésű kazán vízterén keresztül! :)

2021. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a szivattyú mindhárom módozatát!

Átmozgattam a vizet a radiátorokban.

Vegyestüzelésűnél csap elzárva))

Rengeteg levegő volt benne valahol, dacára a folyamatos légtelenitésnek!

Lényeg : minden radiátor forró)))

2021. szept. 23. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!