Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vennétek használt, doboz és...

Vennétek használt, doboz és számla nélküli eszközt?

Figyelt kérdés
Én ilyen esetekben mindig arra gyanakszom, hogy lopott, vagy ilyesmi, és nem veszem meg, nem is írok. Főleg ha eredeti töltő sincs.
2021. szept. 22. 10:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha olcsó, nem érdekel, honnan van
Nem vennék
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
hat ha semmivel nem tudja bizonyitani azt hogy a telefon az o tulajdonaban van, akkor nem
2021. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tolem megvettek😬 Most adtam el a regi telomat ebay-en. Nem volt szamla, doboz sem, mondjuk a tulajdont tudtam volna igazolni (nem kellett), a szolgaltaton keresztul vettem, ott van nyoma.
2021. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokták annyival olcsóbban adni, hogy megérje a kockázat.

Pl használt 106 centis full HD TV hatvanezerért, miközben 126 centis új 4K TV már van 110e-ért.

Ha meg valami baja van a cuccnak, cseszheted.

2021. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán. Csak tudni kell, hogy kitől szabad venni és kitől nem.
2021. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Régit igen, mert ott teljesen reális, hogy nem lopta, de fotós cucc esetében mindenképpen adja meg előre a gyártási számot.
2021. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen eszközt. Van amit igen van amit nem.

Kipróbálnám mindenképpen.


PL Hifi erősítőt simán, TV -t is.

2021. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Morzsi007 ***** válasza:
Már vásároltam telefonokat, dobozzal, számlával igaz. Fejhallgatókat, valamelyikhez nem volt semmi. Pc alkatrészeket, doboz nélkül, minden működik a mai napig.
2021. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Számítógép alkatrészt, laptopot, tévét, erősítőt simán. Telefont kizárt, mert sok baj lehet vele akkor is, ha amúgy nem lopott.
2021. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szűkítsük le kisebb eszközökre, pl. notebookokra, tabletekre, telefonokra, stb., ilyeneket talán gyakrabban lopnak, mint hi-fi erősítőt, vagy tévét. Az eddigi válaszokat és szavazatokat köszönöm. #7 Az hogy működnek, nem számít, nem az a kérdés, hanem hogy lopott volt-e. Nyilván nem vár el semmit az ember kisebb/olcsóbb alkatrészeknél, vagy kiegészítőknél, de 10-20 évnél régebbi berendezések esetén sem.
2021. szept. 22. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Notebook ot vettem nem egyet használtan.

Nyilván megnézi az ember mit vesz de semmi gond nem volt velük.

Mobilt is vettem használtan.


Hogy lopott -e. Nehéz kérdés. Nem vennék ha tudnám h lopott. Viszont én tulajtól próbálok vásárolni vagy cégtől.

Ha tud mutatni papírokat akkor veszem meg, ha nem akkor nem. Cégnél nem lehet ellenőrizni magánszemélyként. Nyilván ez esetben számlát kell kapjak ha cégtől vásárolok.

Nagyobb érték esetén magánszemélynél is írok adásvételit...


100% ra biztosan szerintem nagyon nehéz elkerülni.

Ha kamu szagú akkor nem veszem meg... Lehet más igen de én nem fogom.

Sok a kamus eladó, meg vevő is. Ha kicsit is problémás és nem tartja be amit ígér, vagy nehéz vele zöld ágra vergődni egyeztetés gyanánt akkor nem szabad vele tovább menni.

2021. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!