Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kondenzátoros mikrofont...

Kondenzátoros mikrofont rákötöttem a gépre xlr-3.5 jack dugóval, miért nincs hang?

Figyelt kérdés

csak recsegés hallatszódik, maga a mikrofon nem vesz semmit

rode nt1a mikrofonom van, egyértelműen szükséges lenne külső hangkártya meg hangkeverő megvásárlása ám ezeket későbbre tartogatom még.

reménykedtem benne hogy ezt be tudom üzemelni anélkül hogy kelljen új költségekbe belefolynom.


megoldható hogy legyen hangja a mikrofonnak? xlr kábel átlett alakítva 6.3-mas jack-é majd az tovább 3.5-ösre, mindegyik aranyozott végű



2021. okt. 15. 16:52
 1/8 Vortrex ***** válasza:
78%
Mert a kondenzátoros mikrofonnak áram is kell, ezért csak erősítővel együtt lehet használni
2021. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A kondenzátoros mikrofonok működtetéséhez fantomtáp - általában 48 V egyenfeszültség - kell - ha rákeresel a mikrofon gyártójára és típusára:

[link]

az első találat a gyártó oldala:

[link]

ahol a terméktámogatási aloldalon a kézikönyvben:

[link]

egyértelműen leírják, hogy KELL a fantomtáp:

"Supplying Power


* Connect all cables before applying power to the microphone and never remove the microphone cable while the power is connected.

* The NT1-A requires P48 volts or P24 volts phantom power.

* If the mixer or preamp does not contain this phantom power requirement, then an external phantom power supply is needed.

* Some phantom power supplies do not supply the voltage at which they are rated. If the required voltage is not supplied, the dynamic range and general performance of the microphone will be reduced.

* We strongly suggest the use of a reputable high quality power supply. Damage caused by a faulty power supply is not covered by the warranty"


Az alaplapi hangkártya nem biztosít ilyet.


"szükséges lenne külső hangkártya meg hangkeverő megvásárlása"

Nem kell feltétlenül mind a kettő - vagy egy fantomtápos mikrofonbemenettel ellátott külső hangkártya kell, vagy (ha több forrást kaarsz kezelni) egy fantomtápos mikrofonbemenettel rendelkező keverő kell.


"megoldható hogy legyen hangja a mikrofonnak?"

Lehet külön is venni fantomtápot - például:

[link]

ennek a Mic Input bemenetére megy a mikrofon, a Mic Thru kimenete meg megy az alaplapi hangkártya mikrofonbemenetére - mint az a kézikönyvében szerepel:

[link]

2021. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Drótozd rá a 12 voltot egy 10k-s ellenállással. De csak akkor, ha érted, hogy ez mit jelent.
2021. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vortrex ***** válasza:
63%
3. Avass be minket, mit jelet, mert elképzelésem sincs.
2021. okt. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, végül vettem akkor gyorsan még egy focusrite scarlett solo 3d gen külső tápot, sajnos így kicsit kiestem a keretemből de nem baj az én hülyeségem volt, nem néztem eléggé utána a dolgoknak
2021. okt. 16. 09:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen egy fantomtáplálású mikrofonbemenettel ellátott hangkártya, hanginterfész, nem egy "külső táp" (a tápellátását az USB portról kapja).
2021. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külső hangkártyát akartam írni, bocsi csak êppen kicsit feszült voltam mikor írtam és nem figyeltem.
2021. okt. 19. 09:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne bánd a pénzt mert jobban jártál 100x hogy van egy jó kis hangkártyád! A mikrofonod is jó, ezekkel évekig el tudsz dolgozni jó minőségben!
2021. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!