Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Piros kismegszakító mellett 2...

Piros kismegszakító mellett 2 szürke kismegszakító. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Annyira rájöttem, hogy a piros színjelzés 10 amper, viszont nemtudom a masik 2 szürke az mire való… ha a 2 szürkét lekapcsolom nem történik semmi, de ha a pirosat, akkor megy el az áram az egész házban.


Nincs semmilyen info rajta, le van kopva.


Ne röhögjetek ki, teljesen laikus vagyok, ráadásul lány, csak amperbővítést kellene csinálni a házban, engem meg azért érdekel, hogy mégis mi hogy van…



2021. okt. 19. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A szürkék lehetnek az éjszakai vezérelt áram kapcsolói is, vagy pedig már be sincsenek kötve és helyettük van a piros.
2021. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van éjszakai áram, de csak a bojler megy rola.
2021. okt. 19. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
A szürkék 16 A-esek, de ha nem működik semmi róluk, akkor mindegy, nem?
2021. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

figyeld a bojler lámpáját. Ha világít akkor kapcsold le az egyik majd a másik szürkét (és közben menj nézd meg elalszik-e a bojleren a lámpa) és meglátod ahhoz való-e.

Ha nem akkor....

akkor passz :D

Ha a pirosat lenyomod mindenhol, minden konnektorból elmegy az áram?

A tűzhely villanyos?

Légkondi van?

2021. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ha a pirosat lekapcsolom akkor fullra elmegy az áram.


Jelenleg mosogép,hűtő, klíma(fűtés), micro megy rajta, meg kisebb eszközök, mint pl telefontöltő, laptoptöltő hangfal.😀 meg ugye az éjszakain egy bojler.


Ugy néz ki ezt a mennyiséget nem bírja a biztosíték, így úgy néz ki bőviteni kell

2021. okt. 20. 09:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Kissé későn kérdezem, mit is néz? A mérővel egy alátéttáblán (vagy közvetlenül a mérő alatt levő kismegszakítókat? Vagy a lakásban levő elosztótáblán levőeket?
2021. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En ilyenekhez nem értek, de nagyon valószinű a mérő alatt lévő kismegszakítók :)
2021. okt. 20. 11:51
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez esetben, ha a másik kettőn nincs semmi, akkor egyszerűen a lakásban levő elosztótáblán egyes fogyasztókat át kell kötni azokra, nem kell amperbővítés.
2021. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem te kérdezted ezt már meg kétszer?
2021. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem en voltam😀


8-as, bocsanat, veletlenul lepontoztalak. A zold pipát akartam :)

2021. okt. 20. 20:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!