Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan vissza jelző...

Létezik olyan vissza jelző ami egy gép müködését jelzi?

Figyelt kérdés
Szóval. Van egy lábszelepes ülepitönk. Szeretném látni ha a szivattyú müködik. De csak azt amig a lábszelep bekapcsolja szóval amig dolgozik. Létezik erre valami szerkentyű pl ami 5 amper áramfelvétemnél jelzi egy lampával hogy megy? Azért ez mellet vacilalok mert ez jelezne a müködést és ha tudom kb 1 percig megy de már világit 5 perce akkor valami nem ok. Az elöző szivatyunk is emiatt mondta be az unalmast. A rádiós megoldás lenne a legkézenfekvőb de nem vagyok nagyra vágyó ha kábeleset tudna valaki ajánlani az is megfelelne. Tudom hogy vannak vizszint jelzők amit ide is használhatnék de az nem biztos hogy megfelelő lenne erre a célra.

#amper #szivattyú #Mükodésjelzo
2021. nov. 3. 05:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudom, mi az a lábszelep, tudom, mi az az ülepítő, a kettőt együtt nem.
2021. nov. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ülepitőbe megy a szenyvíz. Abbol pedig egy darálos szivattyú nyomja ki a fő csatornaba a cuccot. A darálós szivattyú uszókapcsolós. Én fogalmaztam rosszul bocsi.
2021. nov. 3. 07:08
 3/10 Szirty ***** válasza:
100%

Igen, létezik ilyen. Úgy hívják hogy áramfigyelő relé:

[link]


10-20 ezer forint.

De építeni sem túl nehéz ilyet.


Egyébként ha a szivattyú szárazon futását akarod megelőzni akkor én azt csinálnám, hogy raknék még egy szintkapcsolót ami megszakítja a szivattyú áramkörét ha a szint a szivattyút kikapcsoló szint alatt van. Ezzel a szintkapcsolóval bekapcsolnék egy relét öntartásba ami kapcsolna egy visszajelzőt.

Így ha a szivattyú szintkapcsolója nem kapcsolja ki a szivattyút ez a másik kikapcsolja és egy lámpával jelezné hogy probléma van.


Vagy:

Ehhez szintkapcsolót sem kell beépíteni, de az áramfigyelő kell hozzá.

Ha a szivattyú üzemel elindítanék egy bekapcsolás késleltető időzítőt. Az időzítőt annyi időre állítanám be amennyi idő ahhoz kell hogy a szivattyú a tele tartályt kiürítse.

Amikor az időzítő letelik, bekapcsolnék egy hibajelzést és leállítanám a szivattyút. Ha a szivattyú jól működik, az idő nem tudna letelni...


Mind a két megoldás jobb annál mint hogy neked kelljen figyelni mikor megy a szivattyú.

2021. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Két szintkapcsoló, egy relé és teljesen magától fog működni. S1 beindítja, S2 leállítja a szivattyút. A két felszerelt kapcsoló között fog ingadozni a vízszint.

2021. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
Ez már alapból megoldott! Védelmet szeretne ha jól értem. :)
2021. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Motorvédő kapcsoló...
2021. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:
A motorvédő kapcsoló nem akadályozza meg a szárazon futást!
2021. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3/7 köszönöm a precíz választ. Ehhez szükségem lessz egy olyan villanyszerelőre aki érti is a dolgát de utana járok hátha van a közelemben. Igazából a motorvéső relét gondoltam én is a legegyszerübnek de ha már egyszer beruházok rá akkor minden gondot szeretnék kizarni pl a szárazonfutást is. Köszi a segitséget 😉
2021. nov. 3. 17:45
 9/10 Szirty ***** válasza:

A kérdésedben felvetett probléma az volt ha jól értettem, hogy a szivattyú nem állt meg amikor kellett volna (pl. a szintkapcsoló hibájából) és ettől ment tönkre.

És valóban, egy ilyen szivattyú tönkremegy ha sokáig üzemel úgy hogy nincs folyadék amit szállítania kell.


A motorvédő kapcsoló csak annyit csinál hogy ha a motor árama a megengedett (beállított) értéket a leoldási karakterisztikájából adódó ideig meghaladja akkor kikapcsolja a motort.

A te esetedben ez valószínűleg akkor fog bekövetkezni amikor a szivattyúnak már annyi.


Arra mindenképp jó hogy ha a szivattyú megszorul, mert felkapott egy alsógatyát amit nem tud ledarálni akkor megvédi a motort...

2021. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9.

Igazából a probléma tavaly ugy indult h megtelt a tartály. Az úszó kapcsoló kapcsolt viszont valami miatt nem tudott elindulni megszorult. Már akkor tünt fel mikor a tartalma is gözölt a motor erölködő melegedésétől. Nah erre lenne megoldás egy motorvédő igen ezért gondtam erre első körben de ha kicsit hiba mentesiteni akkarok akkor úgy kiviteleztetném ahogy fentebb leirták és látnám ha a próba megvolt viszont valami ok miatt nem sikerült a ciklusa a szivatyúnak. Jelenleg erre keresek egy megfelelő szakit.

2021. nov. 8. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!