Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van-e értelme az alábbi...

Van-e értelme az alábbi problémával a fogyasztóvédelemhez fordulni, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Vásároltam 7 hónapja egy elektromos robogót a Likebike.hu weboldalról. Ez egy jogosítvány nélkül használható, max 25km/h végsebességre képes, nem közúti használatra tervezett jármű, ami a Z-tech ZT-05 Pension fantázianév alatt fut, de maga a gyártó a kínai Yadea cég. Sajnos 7 hónap után elkezdett vacakolni. A gázkar húzásával a meghajtott kerék vagy forog vagy nem, néha megy, néha nem, néha elindul magától akkor is, ha csak bekapcsolom de nem húzom a gázkart. Ha sikerül elindítani akkor használható, bár egyértelműen ez így hibás. Gyanúm szerint valami elektromos kontakt hiba lehet. Gondoltam mielőtt kapcsolatba lépek a céggel, neten kicsit böngészek, volt-e másnak is hasonló problémája. Rákeresve a típusra azonban feltűnt valami, mégpedig az, h a hátsó lengéscsillapítóm nem a jó helyre van rögzitve. Hátul alul két menetes furat van. Egy M8-as a lengéscsillapítónak, egy M6-os a műanyag sárvédőnek. Nálam a lengéscsillapító az M6-s furatra van csavarozva együtt a sárvédővel, az M8-as furatban pedig csak a lengéscsillapító régzítésére szolgáló M8-as csavar van behajtva csak úgy magában. Én a lengéscsillapítót visszaraktam a helyére, aminek eredményeképpen az elsó lengéscsillapító kattogása megszűnt (amiről azt gondoltam, hogy normális). Felhívtam hát a céget, és elpanaszoltam, hogy a gázkar valahol kontaktos lehet, tehát a fentebb leírt problémát, és rákérdeztem arra is, hogy miért volt rossz helyre rögzítve a hátsó lengéscsillapító, mondtam, hogy visszaraktam a megfelelő helyre. Még a mondatot sem fejeztem be, a srác a vonal túloldalán szinte felkiáltott, hogy hát jaaaaaaa akkor már értem, ez a gond, hogy átraktam, ezért ment a motor tönkre és ezáltal garanciát vesztett. Próbáltam észérvekkel meggyőzni, hogy ennek semmi köze a belső elektronikához, de nem fogadta el, ráadásul mindezt rendkívül szemtelen hangnemben. Felhívtam hát a Z-tech magyarországi képviseletét, és beszéltem az ottani főnökkel, aki konfirmálta az állításomat, és nevetségesnek tartotta, hogy emiatt mehetett az elektronika tönkre, főleg úgy, hogy a motor még azelőtt lett hibás mielőtt a lengéscsillapítót visszatettem a helyére. Nem álltam itt meg, folyékony angol nyelvtudásomra támaszkodva kapcsolatba léptem a kínai Yadea céggel is, akik szintén konfirmálták az igazamat, sőt, megjegyezték, hogy a rossz helyre csavarozott lengéscsillapító tönkreteheti az elsőket, mert változik a moci dőlésszöge. A Likebike.hu leterel azzal, hogy márpedig az úgy jó, ahogy ők rakják össze. Jelen pillanatban a Likebike.hu ezt a terméket nem helyesen összeszerelve értékesíti Magyarországon. Tudok-e bármit tenni, esetleg a fogyasztóvédelemnél van-e értelme feljelentést tenni?

#elektromos robogó #garanciális probléma #hibás termék #szemtelen kiszolgálás #balesetveszélyes termék
2021. nov. 17. 11:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekem már eleve fura, hogy gázkar van rajta, de nem kell hozzá jogsi... Ez ellentmondásosnak tűnik.
2021. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

"Fontos félreértést tisztáznak a zsaruk legújabb riportjukban, amiből kiderül: hiába 300 W alatti teljesítményű az elektromos kerékpár vagy robogó – ha gázkar van rajta, akkor sisak, jogsi és biztosítás kell hozzá."


[link]

2021. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2) ezek szerint az egyszerű roller is segédmotor mert azon is gázkar van..?
2021. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

3: az e-rollernek most készül a szabályozása - erősen vitatott a dolog.

egyelőre szabályozási/módosítási javaslat van..


[link]


Mindenesetre nem egyszerű ügy, mert járdán is tök veszélyes (ha mégsem minősül járműnek) a gyalogosok/kerékpárosok számára, és az autósok is frászt kapnak, ha az úttesten száguldoznak, szlalomozva az autók között...

2021. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"2) ezek szerint az egyszerű roller is segédmotor mert azon is gázkar van..?"


Ami egy embert felgyorsít önerejéből gázkar vzérléssel, az nagyjából mindegy hogy rollernek vagy bárminek hívjuk, ha a közúti közlekedésben résztvesz, akkor jármű. Ha motor hajtja, akkor segédmotor. Innen kell kiindulni.

Amint nem emberi erő meghajtással működik, onnantól nem klasszikus rollerról van szó. Ha tolod, vagy lábbal hajtod, nem kell jogsi vagy sisak.

Ahogyan más járműre sem.

2021. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A Likebike.hu weboldalán 2 féle kategória van, a jogsi köteles és a nem jogsi köteles járművek. Az enyémre jogsi nem kell, ez az adatlapján is fel van tüntetve, bukósisak és kötelező biztosítás viszont igen. Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni magára a kérdésemre hálás lennék, előre is köszönöm.
2021. nov. 17. 12:56
 7/24 A kérdező kommentje:
:D A Likebike.hu weboldal levette az említett kütyüt a weboldaláról mióta beszéltem velük...lol Megtaláltam másik boltban a cuccot, itt a link: [link] Való igaz, hogy ellentmondásos, hisz 350 wattos.... na mindegy, nem ez a lényeg, a kérdés ssem erről szól, csak idebiggyesztettem, hogy más is meg tudja nézni. Télleg furcsa....
2021. nov. 17. 13:03
 8/24 anonim ***** válasza:
5) csakhogy ezen állva utazol ami megint egy érdekes dolog mert járművön nem utazhatsz állva.plusz ott a bukó is ami nonszensz,egy kerékpárossisak is elég volna.bemegyek a boltba,keróssisak esetén semmi gond de mihez kezd az ember a bukóval?nem írok többet,így is sok az off itt.
2021. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
6: attól, hogy egy kereskedő valami bullshitet kiír az oldalára (eladásösztönző céllal), nem válik hivatalossá - és a rendőr a KRESZ alapján fog megbirságolni.
2021. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Drága, szeretett embertársaim! Nem érdekel, hogy kell-e bukó birodalmi csillagrombolóra, jogsi egy gázkaros kerekes zoknira vagy kötelező biztosítás forgótáras gépfegyverrel felszerelt gördeszkára.... Mélyen megtisztelve érezném magam, ha valaki esetleg a kérdéssel kapcsolatban, segítő szándékkal kifejtené véleményét, tanácsát.
2021. nov. 17. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!