Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet javítani a fényfüzért?

Meg lehet javítani a fényfüzért?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi színes izzós 230V-os fényfüzérem. Ki akartam próbálni, de nem világított. Megnéztem az égőket, hogy nem -e megsérült valamelyik, és azt vettem észre hogy hiányzik az egyik kis izzó (gondolom ezért nem ég a többi sem). Próbáltam mindenhol keresni, de nem találtam. Kb 100 izzóból áll a füzér. Az izzók olyanok, hogy bele kell dugni őket a foglalatba.

Mivel lehetne pótolni az égőt, vagy lehet még pótizzót kapni hozzá?

Sajnos nem tudom milyen típus,nincsen ráírva semmi. Nincsen rajta kis doboz sem, közvetlenül a konnektorba kell dugni.



2021. nov. 19. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rövidre kell zárni az üres foglalat érintkezőit. De ez se garancia, hogy beindul, mert ha van egy ami ki van égve, akkor ugyan úgy megszakad az áramkör mintha benne se lenne. Illetve így egy izzóra magasabb feszültség jut, ami 1-2 hiányzó izzónál még nem baj, de ha több is kiesik, gyors egymásutánban fog kiégni az összes többi.
2021. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
FIGYELEM! Csakis kihúzott állapotban nyúlkálj bele. Az érintkezőben 220 van, agyoncsap ha hozzáérsz.
2021. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy ujat
2021. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a linket is. Megpróbálok hozzá izzót venni.
2021. nov. 20. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!