Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen karórát ajánlotok?

Milyen karórát ajánlotok?

Figyelt kérdés

egy érintőképernyős karórát szeretnék, de nem okosórát, tekintve hogy a telefon majdnem annyit lenne nálam a nap folyamán mint az okosóra, csak az utóbbi kisebb.

Nem kell, hogy sportoláshoz legyen, nekem főképpen az idő kell, azon belül pl stopperóra, időzítő, ébresztő, akár emlékeztetők is. és az se lenne rossz, ha lenne rajta vaku, és lépésszámláló.



2021. nov. 24. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

De minek az a gumiszijjas izé? Kétnaponta tölteni kellene. Ezek mind elérhetők telefonos appokkal.


Szerintem vegyél egy szép elegáns autómata karórát. A zeppelin márka elég minőségi és megfizethető.

2021. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az érintőkijelzős csuklóra rögzíthető készülék nem más, mint egy jól marketingelt elektronikus kütyü. Nem karóra :) ugyanúgy elektronikai hulladék lesz pár év után, mint egy mobil, vagy laptop. Egy karóra ott kezdődik, hogy mondjuk 5-10 évig (legalább) elkísér. Nem feltétlen kell mechanikus, sőt. Kvarc is teljesen jó. Ha karórát akarsz, azt vegyél. Vagy akkor döntsd el, mit akarsz valójában :) Egy smartwatch is lehet praktikus bizonyos embereknek.
2021. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, ami tud vakut.

Nekem Fitbit Charge 4-em van, a vakun kívül minden általad felsorolt dolgot tud, de van egy pár hiányossaga:

- az ébresztőre nem ébredsz fel. Csak rezeg, nem ad ki hangot.

- az időzítője maximum egy órás. Illetve 60 perc 59 másodperces.

- Emlékeztetőt illetve időzítőt a telefonos appben tudod csak beállítani (de az óra jelez)

Ez egy okosóra, ha nő vagy, akkor különösen ajánlom, mert nem az a hatalmas képernyőjű, nem foglalja el az egész csuklódat. Össze lehet kötni állandóra a telefonnal, hogy pl. jelez, ha hív valaki vagy kapsz egy üzenetet. Szóval lehet nyugodtan a táska mélyén a telefon, ha jelez, hogy mondjuk jött egy e-mail, akkor rögtön látod, hogy kitől, aztán ha pont nem érdekel, akkor nem kell elővenned a telefont. Ugyanezen okból nálam durván lecsökkent a képernyőidő, nem csekkolom fél óránként a telefont, hogy van-e valami esemény, mert az óra úgyis azonnal szólna.

Számolja persze a lépéseket, sőt, azt is, hogy mennyi emeletet mentem fölfelé. Néhány sportágat magától felismer. Méri az aktivitást, hogy hány percet mozogtál naponta. Kalóriafelhasználást (ezt mondjuk nálam nagyon túlbecsüli), pulzusszámot, alvás mennyiségét és minőségét. És vízálló.

Kb. 4 éve tönkrement a karórám, akkor szétnéztem, és olcsóbb volt, mint egy hagyományos normális karóra. Úgyhogy inkább ezt vettem meg. Azóta ez a második ilyen órám, az első nem elhasználódott, hanem sajnos beleesett a Dunába, azóta is ott van.

Hátránya ugye, hogy tölteni kell, de az enyém nagyjából egy hetet bír ki töltés nélkül, pedig állandóan kommunikál a telefonommal. A full töltés meg olyan 1-1,5 órán keresztül tart.

2021. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyesnek igaza van. Steinhart, seiko, davosa, tudor, breitling, omega, rolex. Emelkedő sorrendben ezekből a legolcsóbb automata is jobb mint ezek a kütyük.


A legolcsóbb 500 euró(és ez is tizenévig jó), a teteje a csillagos ég. Találsz a te pénztárcádnak valót.

2021. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!