Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy LED lámpára az van...

Ha egy LED lámpára az van írva, hogy az élettartama 20000 óra és 20000 felkapcsolás akkor minden egyes felkapcsolás elvesz egy órát?

Figyelt kérdés

2021. dec. 31. 20:16
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:

Nem.

Akkor megy tönkre amikor valamelyik "letelik"... Persze csak ha pontos a jóslat (de ezt jelenti).

2021. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Az égő 20k órát bír égve, a kapcsoló 20k kapcsolást.
2021. dec. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A 20 ezer óra a folyamatos világításra vonatkozik. A 20 ezer kapcsolás sokkal előbb meglehet, ha olyan helyen van a lámpa, ahol folyamatosan kapcsolgatva van, de csak pár perceket világít. Pontosabban az állandó több fel-le kapcsolgatás jó eséllyel előbb tönkreteszi a lámpát, mint a folyamatos világítás.
2021. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen, rövidíti az élettartalmát a sok, fel-le kapcsolás.
2021. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már értem.
2021. dec. 31. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kb annyit takar, hogy örülj ha 5 ezret kibír. Tapasztalat ;), Csináltam ilyen nagyon márkás LED-ből lámpát, ami napi 7 órát ment. Úgy 3 évig bírta
2021. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Mindig szem előtt kell tartani, hogy egy termék esetében a megadott élettartam, fogyasztás, stb. adatok mindig optimális hőmérsékleti stb. feltételekkel, kb. laboratóriumi környezetre vonatkoznak. Meg aztán van a gyakorlati felhasználás, gyepálás. Elektronikus eszköznek nem is működés, hanem a ki-be kapcsolás okoz sok problémát.
2021. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor érdemes lekapcsolnom a szobában/konyhában, ha legalább egy órán át nem lesz rá szükségem. Amúgy ez már nem az első LED lámpám, vásároltam hármat a hálószobába, egy armatúrában voltak, tehát ugyanannyiszor voltak kapcsolgatva és ugyanannyi ideig világítottak, az első bő 3 év után adta meg magát, az utolsó szűk 4 év után. De még így is megérte, mert az alacsony fogyasztásuk miatt megtérült az áruk... :)
2022. jan. 1. 08:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Én konyhába és szobába amúgy sem kapcsolom le fel állandóan kapcsolókat úgyhogy nálam ez hosszú évekig jó lenne .
2022. jan. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A #2-es mondja jól, mivel ÉS kapcsolat van a mondatok között.
2022. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!