Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mióta elterjedtek Magyarország...

Mióta elterjedtek Magyarországon a pendriveok?

Figyelt kérdés
Egy beadandó van szükségem az infora. A Google-n valami olyat találtam, hogy 2000-ben volt először világszinten. De akkor már volt Magyarországon is, vagy itt csak 2005 óta. Főleg arra lennék kíváncsi, hogy 2005 előtt volt e, mert nem technikai a beadandó, hanem egy szociológiai dolog, amihez személyes élményem van. Gondolom hátha nektek van emléketek róla, hogy ekkor vagy akkor már biztos volt.

2022. jan. 4. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát esélyes, hogy 2005 lehet. Az biztos, hogy számítógéphez kaptunk egy 32 megásat ajándékba (még mindig megvan és tökéletesen működik is). Azt nem tudom pontosan a gépet melyik évben vettük, de az biztos, hogy mikor egyetemista lettem 2003-ban, először még kislemezt használtam, de aztán nemsokára már pendriveot.
2022. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jan. 4. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, 2005.10.25-én vettem egy 512 MB-os pendrive-ot 8480 Ft-ba került. A számlája még meg van, de a pendrive már nincs meg. Még ez előtt vettem két 256 MB-ost, azok még megvannak, lehet, hogy azokat is 2005-ben vettem, de ebben nem vagyok biztos. Arra viszont emlékszem, hogy 2004-ben, mikor kinn voltunk egy építkezésen, ott az egyik kolléga egy 64 MB-os pendrive-on hozta a rajzokat, bár lehet, hogy azt nem Magyarországon vette. Az akkor még nagyon újdonság volt.
2022. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem valamikor 2002 környékén már volt 64 megás, még a régi cégem internetjén töltöttem le rá mp3-at. Windows-hoz külön driver kellett floppyn, sőt még az itteni számtekboltban azt se tudták mi ez, mikor arra akartam egy fotómat bescanneltetni. Még Pestről rendeltem.
2022. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Utánanéztem..."

Ott nagyon nagy baj van ahol ilyen adat megvan ennyi idő után és 19 perc alatt sikerült is előkeríteni. :D

Bocs, nem rosszból mondom, inkább irigységből!

2022. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én arra emlékszem hogy szülők 2004 -ben vettek 200 valahány megás pendriveot.
2022. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt 2005 előtt is. Én az első saját pendriveomat 2004-ben vettem, akkor volt nagykerből valami 18 ezer forint az 1GB-os. Még mindig megvan, bár már érintkezési hibás és alig működik.

De korábban is használtam pendriveot, legkorábban 2002-ben egy 32MB-os darabot, sőt 2003-2004 környékén eBay-ről rendelgettem az USB-s MP3 lejátszókat, aztán kis haszonnal tovább adtam őket, gyakorlatilag azok is pendriveok voltak.

2022. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!