Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » POE táp vagy POE splitter...

POE táp vagy POE splitter +12VDC adapter? 1,5A 30m

Figyelt kérdés

Tehát power over ethernet téma...


Szóval azon tanakodtam, hogy van egy eszközöm, amit ki kell vezetnem szabadba.

PoE megoldásra gondoltam, mivel így egy kábel elég az áram + stabil internethez.

1,5A fogyasztású, és 12-48V feszültséggel működik.


Kerestem ehhez PoE tápot, de veszett drágák... 6 ezer volt a legolcsóbb 1,5A PoE táp, amit találtam.

A Poe splitter meg 800Ft + 1000Ft a 12VDC 2A adapter. Így akkor miért is léteznek a PoE tápok? Van használatban bármi különbség a megoldásokban? Tehát a PoE táppal lenne bármi előnyöm a sima splitterhez képest?


illetve 30 méter lenne a dolog. Kell valamitől tartanom? elég rövidke táv, szóval remélem nem... Cat 5e F/UTP kábelre gondoltam. Vagy legyen belül is szigetelve? Vagy inkább csak ott legyen igazán? Vagy egyáltalán nem kell szigetelés a kábelnek (U/UTP)?


Illetve villám kérdés...

gondoltam rá, hogy mégis wifinél maradjak, mert ha kap valahonnan valamit, amit nem kéne, akkor az lehúz így a routerbe, aztán még ki tudja hova... sok eszközöm kábeles.

Nem a kémény csúcsán lesz az eszközöm, de a tetőn, szóval azért félek kicsit, és át kell gondolnom. Mit javasoltok?


2022. jan. 21. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

30 méter után a rádió kap kb 8 Voltot. Én szabályozható táppal próbálkoztam, 16,5 Voltot kellett beállítanom a tápon, hogy a rádiónál 12 Volt legyen, a kábelen sok elveszik, még a kültéri patch kábellel is. Én a helyedben felvinném a 24 Voltot és egy vízhatlan kötődobozba tennék egy szimpla fali RJ45-ös aljzatot.

Villámvédelem: Rengeteg mikrós rádiót telepítettem adótornyokba, antenna árbócokra egy eszköz mindig megvédte a benti készülékeket: Egy sima 3000 forintos switch. Ha jött a villám, elpukkant a switchnek az mikróra kötött portja, átdugták a kábelét egy másik portra, működött tovább. Használtunk profi, több tízezer forintos villámvédőket is, de a védett switch portja, vagy switch nélkül a számítógép lan kártyája akkor is tönkrement.

2022. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos splitterre gondolsz? Az arra való, hogy a PoE switch-ből (vagy injectorból) menő tápot is vivő kábelt beledugd, és szétválasztja adatra és tápra. Szerintem neked (legalábbis ahogy én értelmezem a kérdést) injector kell.
2022. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hűha, nagyon köszönöm az infókat. akkor nézelődöm majd még ezen rendesen. van mit, ahogy látom.


Köszönöm a javaslatokat!

2022. jan. 21. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 értem mit mondasz... Én fogalmaztam rosszul akkor. Elnézést, ismerkedem a témával...

így akkor megtaláltam mit is kerestem a fő kérdésemben, ezt: https://www.youtube.com/watch?v=JJnG7ee-NuY

Tehát nekem ezek szerint aktív PoE injector kellene, de nem, ennyiért nem... így akkor kipróbálom wifivel, megy egy hónapot, és levonom a következtetéseket...

2022. jan. 21. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!