Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon MG2400 scan funkció nem...

Wrestler56 kérdése:

Canon MG2400 scan funkció nem működik. Javaslat?

Figyelt kérdés
A készülék a CODE 2,140,21 hibakódot adja, aminek megfejtése: a "Tintagyüjtő majdnem megtelt". Szétszereltem a gépet, kimostam a tintagyüjtő szivacsot, kiszárítottam. A tintagyüjtő szivacs a helyén van, tiszta, "üres", a gép scannelés helyett mégis jelzi a hibát. Gondolom egy szakszervíz ki tudná ütni valahogy, jópénzért. A nyomtató illesztőprogram újra telepítése nem oldotta meg a gondot. Tud segíteni valaki? Vagy van közöttünk, aki szakszervízes és jóérzésből vagy egy "üveg borért" kiütné, ha elviszem (Pest közelében lakom) megcsinálná? Őszinte legyek, ha egy funkcionálisan még működő, bár tényleg korsazerűtlen készüléket csak azért kellene elektronikus szemétként kidobni, mert a "Tintagyüjtő majdnem megtelt" hiba jelzést nem tujuk megszüntetni, azt akkora pocsékolásnak, egyben környezetkárosításnak tartom, ami az erkölcsi érzékemet NAGYON zavarná. A hétköznapi életben gyakorló(nem az agitáció szintjén, vagy érdekből civil) környezetvédőként akár minden scannelés előtt hajlandó lennék valamiféle módon resetálni, ha van a megoldás. Nyugdíjasként havi 5-10 oldalt nyomtatok, és kb 1 x kell scannelnem, tehát nem lenne nagyobb teher.

#nyomtató #Canon #Tintagyüjtő
2022. jan. 22. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, a scannelésnek semmi köze a tintához.
2022. jan. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gép magának számolja, ezt a számlálót kell resetelni. Te nem valószínű, hogy meg tudod csinálni. Jobban jársz ha kihajítod az egészet és veszel egy olyan gépet amiben nincs ilyen.
2022. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:

Először csak a majdnem megtelt hibaüzenetet adja a nyomtató.

Akkor a Color gombbal rá lehet venni, hogy mégis működjön.

Egy idő után végleg leáll. Akkor le kell tölteni ezt a segédprogramot:

[link]

A programot service módba kell tenni. Itt van leírás, hogy kb. hogyan.

[link]

Utána

Clear Ink Counter, Absorber: All, Set

Már nem emlékszem minden lépésre pontosan, de nekem visszahozta az MG2150-et a teljes bénultság állapotából.

2022. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy idő után a tintagyűjtő szivacs is megtelik, az ellen semmit nem ér a szoftveres reset.
2022. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
77%

#4

"Egy idő után a tintagyűjtő szivacs is megtelik, az ellen semmit nem ér a szoftveres reset."

Idéznék a kérdezőtől:

"Szétszereltem a gépet, kimostam a tintagyüjtő szivacsot, kiszárítottam."

2022. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 1-esnek: Én sem értem miért szúrnak ki a felhasználóval. Vélhetőleg büntetés, mert nem vittem szakszervízbe szivacsot mosatni (ahol ha newm vagy csókos haver, vélhetőleg nem mosnak, kicserélik, ha esetleg nincs raktáron vársz egy pár hetet amíg behozatják egy irreális összegértés és "rábeszélnek" egy újra), hanem megcsináltam magam. Egyébként a nyomtatás alapfunkcióba is beraktak egy féket, de arról nem írtam, mert azt ki tudom kerülni.

2-esnek: Igen, ezt szeretnék a gyártók. Dobd el, vegyél újat. Közben a Föld nyersanyagforrásai kimerülnek. GDP növekedés kell minden áron, ha a felmelegedés miatt lakhatatlan lesz a bolygó, az sem számít, fő a profit.

krwkco-nak: Ki fogom próbálni, köszönöm.

2022. jan. 23. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!