Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudja a villanyász...

Honnan tudja a villanyász hogy a lakáselosztóban melyik vezetékeket kell 1-1 kismegszakitohoz kötni?

Figyelt kérdés

Fiktív példa: adott egy lakás 1 fázissal és mondjuk 5 áramkörrel. Tehát az elosztóban van 5 kék,5barna és 5 zöld sárga vezeték. Honnan tudja a szaki hogy az adott megszakítóhoz melyik vezetékeket "párosítsa". Videóban csak előtte utána vágásokat találok ciímkézve sem látom a vezetékeket h ez és ez a fürdő vezetéke stb. Mondják h ki kell mérni, de ezt hogyan?

Pusztán csak kíváncsi vagyok



2022. jan. 26. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Bekötöd az egyiket és kipróbálod a köröket, csak fog villanyt kapni, amelyiket bekötötted. Felírod, és kötöd a következőt. Ha rájössz, hogy nagyobb áramkorlátú kell, akkor kicseréled.


(Nem vagyok villanyász, de én így csinálnám.)

2022. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Morzsi007 ***** válasza:
43%

Nem teljesen értem a kérdést, hogy ez miért fontos, max azért, hogy tudja az illető, melyik megszakítóhoz melyik kör tartozik.

Ugyanaz a fázis megy minden megszakítóba, vagyis az 5 körre, osztódik 5 felé. A kék vezetékeket összekötik, a zöld-sárgákat szintén.

Nem vagyok villanyszerelő, de a barna vezetékek bekötése után (tetszés szerint) a megszakítókba , egyenként felnyomnám, kimérném a körökön pl egy fázisceruzával. Ha nem tetszik a sorrend, felcserélem a vezetékeket.

2022. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Kb mind1, mivel a megszakítót a vezeték átmérője alapján választod, azt meg látod helyben. Kimérni pl tudod, ha bekötöd másik oldalon és pl mérsz ellenállást, ha nincs akkor nem teljes az áramkör és nem azon a körön vagy amit keresel.
2022. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Villanyász? Lol.
2022. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Kézrátétellel :D
2022. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Onnan hogy ő szerelte az egész házat és tudja/emlékszik melyikat hova húzta be.
2022. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
70%

"a vezeték átmérője alapján választod"


A vezeték terhelhetősége alapján választják.

2022. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok villanyász de hogy minden vezetéket felcímkézek az biztos. Fene se fogja újra keresgélni mi micsoda :)
2022. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Talán onnan, hogy érthozzá, ő szerelte és nem hülye.
2022. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

Vannak nehezebb esetek is....


[link]


[link]


[link]

2022. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!