Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes tápot lehet...

Tamas3791 kérdése:

Szünetmentes tápot lehet használni mint 12/220v inverter?

Figyelt kérdés

Van egy UPS-em egy napelem rendszer, aksikkal. Low budget inverter lenne, mert miért ne. Az a fő kérdés, hogy az UPS bekapcsoló gombját ki lehet iktatni? úgy szeretném megoldani, hogy egy villanykapcsolót a falon ha felkapcsolok, akkor áramot feszültség alatt lesz, és azonnal kapcsoljon is be. Vagy ez túl hülye kérés magamtól? :D


Előre is köszi a válaszokat



2022. jan. 28. 20:16
 1/2 Vortrex ***** válasza:

Én csináltam már ilyet. A legtöbben nincs is túlterhelés védelem, illetve a védelmet az biztosítja, hogyha az akkumulátorának nagyon leesik a feszültsége, akkor leáll, viszont ha rákötsz egy 50Ah-ás autó akksit, akkor nem fog leállni, hanem a terhelésre egyre hangosabban búg majd, amíg szét nem ég benne valami.

Játszani, meg egykét dologra jó, de tudni kell róla, hogy kb. 50% az ő hatásfoka, és nem ad szinuszos áramot.


Amit mondasz csak úgy lehetne megvalósítani, ha a kapcsolóval az inverter gombjának a jelét, vagy a rámenő 12V-ot kapcsolnád. Bár az utóbbi nem olyan okos megoldás, mert akkor nagy áramot kell kapcsolni, nem biztos hogy egy sima lámpakapcsolónak ez hosszútávon bejön

2022. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igenis, meg nem is. Az olcsóbbak kísérletezgetni jók, de másra nem. Egyrészt a kimeneti jelalak négyszög, trapéz-kváziszínuszos, behatárolja a működtethető eszközök listáját. Ha ez nem probléma, akkor a saját aksiról működés csak pár perc lesz, mivel ezeket az eszközöket arra tervezték, hogy rövid idejű,pár mp, max 5 perces áramszüneteket áthidaljanak. Ennyi idő elég, hogy a felhasználó biztonsággal mentse a folyamatban lévő munkáját, és leállítsa a gépet. Vagyis az a fő probléma, hogy hiába akasztasz a szünetmentesre egy nagyobb kapacitású akkumulátort, akár több órás üzemidőre méretezve,maga az inverter csak pár perces folyamatos üzemre van tervezve. Először is a hűtés lesz elégtelen, másrészt az alkatrészek, topológia is a silányabb minőséget képviselik. A drágább szinuszos nagyobb túlméretezett tápok pár óráig bírják, de azok bőven a 100 ezer fölötti kategóriát képviselik. Én annak idején az APC 1500 wattos szünetmenteseit használtam pár órás áthidalásokra, max 3-400 wattos teljesítményekre, ezek már vagy 15 éve mennek, talán egyszer kellett aksikat cserélni benne. Ami profi megoldás, az az eredetileg is külső aksipakkos szerver szünetmentesek, ezek tutira bírják, erről tapasztalatom is van. van amelyik on-line megoldású, vagyis az inverter folyamatos üzemű, maga a hálózati áram csak az aksit tölti. Ilyet is raktam már, 5 kW teljesítményű az inverter, szinuszos, és 48 V a külső aksipakk feszültsége. Ez is APC, 2U rack a mérete, és már vagy 15 éve hiba nélkül üzemel.
2022. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!