Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezek mik az égbolton, ha nem...

Ezek mik az égbolton, ha nem repülőgépek? Nem konteós kérdés.

Figyelt kérdés

Vidékies jellegű részen lakunk -nem írom le hol-, és úgy 2019 nyarán.őszén, nem tudom, az égen észrevettem egy olyan villogó fényt leadó nem tudom mit (én drónokra gyanakszok), amik mint írtam először repülőnek néztem. Aztán láttam megint este, és így tovább.


Végül megnéztem a "jelenséget" hosszabb idő után hosszabb ideig, és azért gyanakszok drónra, mert repülőgépet mint mindenki, gyerekkorában is lát az égen.


Ezeknek a valamik repülőnek túl alacsonyan vannak, és mint írtam, megfigyeltem, hogy több van egyszerre és szabályos, vagyis inkább ugyanazt a "utat" teszi meg, mint előző este.


Mi a franc ez, ha nem drón, és ha drón, meg jelzést is ad le, akkor tényleg mi, és mire használják? Rendőrségi cucc?


igaz, a pandémia alatt amikor kinéztem -mert annyira nem vagyok rákattanva amúgy, akkor eltűntek. Talán pár napja láttam, de már nem izgat, hogy nézegessem januárban.


De mik lehetnek ezek tényleg?

Én pletyka szinten egy videóban hallottam, hogy Budapesteről szállnak fel éjjelre ilyenek tényleg, valami drónok. Hogy ez igaz azt nem tudom, de a fent leírt igaz.


Magán drón meg nem lehet, mert tudtommal arra szigorú/ nem kidolgozott még a jogszabály, meg ilyen olyan időket kell beírni stb. Meg ha magán is lenne, miért ugyanazt a pályát írja le mindig, és nem is egy.


Érdekelnek a véleményetek.



#repülőgép #égitest #drón #drónozás #drón használata #amatőr drón
2022. jan. 28. 20:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Starlink?
2022. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
70%
Starlink műholdak. Keress rá, van több cikk is róla.
2022. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
2022. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy néznek ki, tvcsővel nagyon haloványan láttam néha körvonalakat.


Megnézem amiket írtatok.

2022. jan. 28. 22:17
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem így néznek ki!


Meg írtam, hogy mint egy repülő pirosan/pirosasan vilan.

Ezek meg fehérek vagy fényesek.


És igaz, hogy azt mondtam több van, de talán a tucatot se érte el, vagy a felet.


Meg nem egymásmellett haladnak és nem is közel.


Biztos nem ez.

2022. jan. 28. 22:21
 6/32 A kérdező kommentje:

GPS műhold? Esetleg?


De azoknak én túl alacsonynak láttam, meg azok miért jeleznének (villanás) ha nem alacsony pályán vannak?

2022. jan. 28. 22:23
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

A GPS műholdak 20200km (kilométer!) magasságban keringenek. Azt nem látod binoculárral.


"ugyanazt a "utat" teszi meg, mint előző este"

Ha mondjuk Budapest mellett laksz akkor láthattál repülőgépet. 31-es irányon (a város felé) egy S alaku nyomvonalon repülnek ki.

így: [link]

2022. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

ja az ismétlődő pirosas villanást kihagytam.


100% nem repülők

meg párszor megnéztem neten, hogy van e nyilvántartott repülő éppen. Nem volt.


De olyan volt, hogy egyértelműen repülőt kiszúrtam, és tényleg az volt, és ott voltak ezek is, és lejjebb voltak mint a repcsi.

2022. jan. 28. 22:49
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten lakom sem a környékén és írtam h meg tudok különbözteti repülő fényjelzését. Meg ha már felhoztad sokat vagyok Bpn és láttam milyen egy éppen felszálló vagy leszálló gép jelzése.


Fogalmam nincs mik ezek.


De viszatérve a Budapest iére konteós szerű írásban hallottam h ilyen minidrónok szállnak fel éjjelre. Erre mondtam, hogy nem tudom, nem hiszem, hogy létezik.


De amit leírok az valós.


Csak az a baj telóval nem tdom felvenni. Esetleg egy komolyabb távcső kéne.

Sima mezei van.


Kicsik ezek a valamik.

2022. jan. 28. 22:54
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

hát akkor jóvanakkor ha nem mondod meg merre lakol (nem kell a falut csam kb!) akkor nem tudjuk megmondani van-e üzemelő reptér.

Pápa? Kecskemét?

Milyen gyorsan mozognak? Egy irányba mozognak? Egyenletes sebességgel? A magasságukat tartják?

Magasfeszültségü távvezeték van a környéken?


Fotózd le amit látsz és jegyed meg, vagy rajzold be a képen hogy hol láttad a piros pöttyöt. A fekete képen is kb-re jelöld be. Aztán nappal csinálj pontosan ugyanonnan egy ugyanolyan beállítást amin már látszik a táj, házak stb és azokhod képets már látni fogod hogy mennyire magasan repült a cucc.



Azt én értem hogy "amit leírok az valós", de b..eg ha csak annyit írsz hogy a fekete égen van egy piros pötty akkor arra nem tudunk mit mondani... kicsit több infó kéne.

Lehet hogy buli volt a szentjánosbogaraknál, elszívtak pár herbált, összeverekedtek a katicabogarakkal és az lett a vége, hogy rettegésben tartják a megyét! :D

2022. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!