Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A jelenlegi drón törvények...

A jelenlegi drón törvények szerint ez a LIDL-ben kapható drón engedély köteles-e? Lásd Link: www.lidl.de/p/quadrocopter-mit-kamera/p100271126

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy jelenleg egy drón, ami nem lépi túl a 120 grammot, nem képes 100 méternél magasabbra repülni, illetve nincs rajta kamera, az játék drónnak minősül és józan ésszel lehet vele "játszadozni".


Habár ezen a drónon van kamera, de ha leveszem róla, akkor már nem lesz rajta kamera, csak 50 méter magasra képes repülni és a súlya sem lépi túl a 120 grammot a kamera nélkül.


Ebben az esetben így legálisan reptetem arra a pár percre külterületen?


Köszönöm szépen a segítségeteket!



2022. jan. 31. 08:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve, ha még így is engedély köteles, akkor az azt jelenti, hogy A1-A3 jogosítványt kell megcsinálnom, és akkor a telefonos applikációval mezőn szabad reptetnem?


Biztosítás pedig csak 250g felett kell rá, illetve eseti légtér is csak városon belül, ezt jól tudom?


Tehát az engedély külterületre végül is még egész egyszerű feltétele is.

2022. jan. 31. 08:41
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:
84%
Ha nincs rajta a kamera, akkor nem kell semmi hozzá, 120g alatt én is úgy tudom. Ha viszont van rajta, akkor teljesen mindegy, hogy mennyi a tömege. Engedélyköteles. Regisztrálni kell a gépet is, neked kell jogosítvány hozzá, szerintem biztosítás is. App, meg légtér.
2022. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!