Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemre kisebb laptop, vagy...

Egyetemre kisebb laptop, vagy tablet+billentyűzet kombó?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lecserélném a jelenlegi bitangnagy laptopom. Szerintetek, ha a legfőbb célja az új eszköznek az lenne majd, hogy egyetemen jegyzeteljek rajta (ergo egész nap hurcibálnám), mi érné meg jobban? Árban is, persze. Egy kisebb laptop vagy egy tablet+billentyűzet kombó? Esetleg ajánlani is tudnátok?(Apple termékeket nem szeretnék).


Köszi és szép napot mindenkinek!:)



2022. febr. 8. 17:28
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy mi mást akarsz még csinálni rajta. Egy tablet sokkal hasznosabb az egyetemi létre: tudsz rajta kézzel írni, fotózni vele ábrákat, kisebb, könnyebb.

Viszont minden másra - és ez személyes vélemény, szerintem sokkal rosszabb. Ebben szöveget szerkeszteni, vagy bármi mást csinálni, amit egyébként gépen szoktál, sokkal körülményesebb. Ha megteheted, akkor hagyd meg a laptopod, és vegyél mellé tabletet.

2022. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként jegyzetelésre egyiket sem ajánlom, hacsak nem büfészakra jársz és gépíró vagy.
2022. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2:Oh, ezek szerint csak "bufeszak"-ra jaro ismeroseim vannak.:D

Tehat jobb modszer a hagyomanyos fuzetes megoldas?

2022. febr. 9. 06:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik. Pl egy műszaki karon megnézném hogy jegyzetelnének. Mire beírnak egy egyenletet 20 diát ugranak közben.
2022. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem műszaki szakra tervezek menni.
2022. febr. 9. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én matematika és magyar szakos vagyok. Tabletet ajánlom laptoppal. Egy beadandót tényleg macerásabb megírni tabletről, szóval hagyd meg othonra azt a laptopot, tökéletes lesz.

Az órákon meg tabletbe jegyzetelek, tollal, így kb olyan, mintha papírra írnék, csak végtelen mennyiségű lapom, színem (toll, szeruza, filc, kiemelő...) van. Minden nálam lehet, kb egy a5-ös füzetméretben. Én ezt szoktam megspékelni egy billentyűzettel és egérrel, amik nagyon kényelmesen beférnke a táskámba és a lyukas óráimban pont jó arra, hogy valamit csináljak is meg ne is. Valóban teljes értkű laptopot lehet úgy kapni, csak nekem kifolyik a szemem 1-2 óra után.

2022. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon használatfüggő. Mármint, mi más a terv vele? Csak órára viszed és ennyi? Vagy ha vennél most egy tabletet vagy laptopot, akkor ez lenne az egyetlen eszköz, amit beadandókra, tanulásra, stb. használnál? Mármint írod, hogy lecserélnéd a mostani laptopodat. Ha lehet, akkor én azt nem cserélném le, hanem ha még rendesen működik, akkor meghagynám, mert a beadandókat, meg az ilyeneket még is csak könnyebb azon, meg ha az ember gépen szokott filmet nézni, vagy bármi, akkor szerintem kényelmesebb laptopon, mint a kisebb kijelzőjű tableten. Én a helyedben laptopot vennék, de ha a mostani laptopod még jól használható, akkor fölösleges egy új laptopot venni csak a jegyzetelésre, max. akkor, ha már a régi laptop nem mükszik olyan tökéletesen. De ha a régi laptop még okés, akkor akár a tablet is megteszi, ha neked az szimpatikusabb. VISZONT, ha ez lenne az egyetlen eszköz, amit tudnál használni a jövőben, akkor én a laptopot választanám a tablet helyett, mert szerintem egyszerűen jobban megéri az árát, és kényelmesebb is a használata. Nem tudom, nekem a tablet mindig olyan feleslegesnek tűnt, régen volt egy tabletem, de valószínűleg soha többet nem veszek. Mármint, van laptopom, illetve telefonom is, amire nem elég jó a telefon, oda ott a laptop. A tabletnél annyi, hogy nagyobb a kijelzője, mint egy telefonnak, de amúgy tudásilag szerintem nem éri meg beruházni, legalábbis szerintem akkor már inkább egy laptop.
2022. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!