Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék egy "5W IR POWER...

Szeretnék egy "5W IR POWER LED ST 940nm" ledet egy 5V 2A-es külső akumlátorra kötni. Mi kell nekem ehez?

Figyelt kérdés

A led adatai: Max. áram: 1400mA Nyitó feszültség 1.6-1.8V


Poverbank adatai: 5V 2A


én arra gondoltam hogy step down modullal a 5v-böl csinálok 1.8V-ot de ezt csak 2A el tudom mivel a step down modul 2amperes. Majd ellenállással a 2A bol csinálok 1.4A.


Ha esetleg valaki jobban ért hozzá (ez az első projectem) nagyon megköszönném a segítséget.



2022. febr. 26. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz körül inkább az eBay-en, mert biztos lehet kapni hozzá drivert ami mint az áramot mint pedig a feszültséget beállítja. Én is ilyen elektronikával hajtottam meg a power LED-jeimet
2022. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Áramgenerátoros meghajtást szoktak használni. Beállítják egy áragenerátorral az 1400mA-t a feszültség lesz amennyi lesz. (ez a lényege az áramgenerátoros táplálásnak). Vagy építesz egy áramgenerátort, vagy veszel készen LED meghajtót. Ez utóbbi abból a szempontból is lehet, jó hogy vannak már kapcosló üzemű áremagenerátoros LED meghajtók, és akkor nem "100%-an elfűtik" a feszültség dfferenciát.


n arra gondoltam hogy step down modullal a 5v-böl csinálok 1.8V-ot de ezt csak 2A el tudom mivel a step down modul 2amperes. Majd ellenállással a 2A bol csinálok 1.4A.


Hú van itt is baj rendesen. Az, hogy mi egy eszköz maximális üzemi árama marhára nem jelenti azt, hogy ott annyi áram is fog folyni. A step-down konverter lényege, hogy az 5V-ból csinál 1,8V-ot és majd a rácsatlakoztatott eszköz fogja meghatározni az átfolyó áramot. Itt már olyanok játszanak be, hogy Ohm törvgény (ha lineráis lenne a rendszer, de aLED nem az).

A LED-eknél állandó áramú táplálás szükséges (ld. már fenti írtam). Tehát a LED-en beállíod az 1400mA-t és a feszültség rajta lesz amennyi lesz. Ez valahol 1,6 - 1,8V között lesz, de hogy mennyi az sok mindentől függ. Pont ezt a problémát oldalja meg egy áramgenerátor.

2022. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!