Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy hosszabb...

Hogy néz ki egy hosszabb ledszalag adott szakaszonkénti megtáplálása?

Figyelt kérdés

Újonc villanyszerelő vagyok és leginkább vizuálisan tudok tanulni, azaz ha egyszer megmutatják, onnantól az már menni fog ezért az a kérdésem, hogy valaki tudna-e videót mutatni arról, hogy egy ledszalag (esetemben 26m) 5m-erenkénti megtáplálása hogy néz ki?

Tanácsokat is elfogadok, mert csak egy-ként dolgot hallottam a ledszalagokról. Hallottam olyat, hogy hosszú szakaszhoz nem elég 1 trafo, miért?

Vagy azt tudom, 5m-erenként kell megtáplálni a szalagot, és hogy ezt a trafoból kell kihozni a DC oldalról ugye, és hogy onnan "bármennyi" szálat elvihetek ahhoz az említett 26m-es szalaghoz, hogy több oldalról megtápláljam? Vagy a megtáplálása úgy néz ki, hogy 5 m-erenként elvágom a szalagot és minden szakasz elejébe húzok egy tápot a trafoból? Bocsánat ha nagy hülyeséget írtam, viszont tényleg nem értel a ledszalagokhoz, vagy legalábbis az adott szakaszonkénti megtáplálásához.



2022. ápr. 13. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért kell több helyen betáplálni, mert minél hosszabb, annál nagyobb a feszültségesés ha csak az egyik végén táplálod meg. Ergo azon az oldalon fényesebb lesz ahol a betáp van, a másikon meg halványabb.
2022. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, mint ahogy írtam, ezzel tisztában vagyok, azt nem tudom, hogy ez hogy néz ki,
2022. ápr. 14. 06:33
 3/4 Szirty ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy nem egyik szalagot kötöd össze a másikkal a végtelenségig.

Hanem rövidebb szakaszokra bontod és mindegyiket megtáplálod az elején. Vagyis pl. 2 méteres különálló szalagok vannak egymás után, egymással nem összekötve. A szalaggal párhuzamosan fut egy tápvezeték is. Amikor elfogy az egyik szalag két méteres hossza, akkor a tápvezetéket párhuzamosan rá csatlakoztatod, de viszed is tovább.

Kb kétszeres hosszt is vihetsz szalagonként ha azok mindkét végét megtáplálod.

2022. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
2022. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!