Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázott a fázis ceruza?

József 33889 kérdése:

Megrázott a fázis ceruza?

Figyelt kérdés
Sziasztok a mai nap folyamán egy padláson dolgoztam ami fém szerkezetű le szerettem volna ellenőrizni hogy van e a sorkapocsba feszültség fazis ceruzával de én már ekkor térdeltem az egyik lábammal a fémen és akkor mintha úgy éreztem volna hogy megrázta a térdem. Ez lehetséges? ( nem tudom hogy földelt volt e a fém.)

2022. ápr. 27. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha sérült volt, vagy rossz helyen fogtad akkor elképzelhetö. Milyen gyártmányu????
2022. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem volt sérült új fázisceruza, mentavillos
2022. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És Szabályosan fogtam a fázisceruzát. Ilyenkor ugyan olyan az áramütés mértéke mintha közvetlenül a vezetéket fogtam volna meg?
2022. ápr. 27. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
A fáziskeresőben egy glimmlámpa van egy vele sorosan kapcsolt több 100 kΩ-os ellenállással. Ezért közel sem érhet olyan mértékű „áramütés” (ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni), mintha közvetlenül a fázisvezetőt érintetted volna meg. A fáziskeresőn és rajtad így még a mA-t sem elérő nagyságú áram folyhatott. Feltéve, ha a fáziskereső hibátlan.
2022. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A világ legtermészetesebb dolga, hogy ilyen körülmények között nagyobb áram halad át rajtad mint amikor száraz fapadlón, satöbbi állsz. Vagy amikor novemberi esős időben a tócsákon át behurcolkodsz az autóból, és a konyhában (kőlapon állsz a nedves cipőben) mérsz. De még akkor is, ha véletlenül jóval erősebben nyomod meg a fázisceruza gombját.

Ez az elektromosság már csak ilyen.

2022. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, megrázhat a fázisceruza. Például ha valaki rövidre zárja a glimm végét.

Vigyázz vele.

2022. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
57%

Egy jól működő fázisceruza is attól világít, hogy a föld fele a fázis felől rajtad keresztül áram folyik.

Persze nagyon kevés és veszélytelen, de bizonyos körülmények között érezhető.


"Ilyenkor ugyan olyan az áramütés mértéke mintha közvetlenül a vezetéket fogtam volna meg?"


Uhh!!

Téged se rázott még meg áram az biztos!

De maradjon is ez így!

2022. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"a föld fele a fázis felől rajtad keresztül áram folyik."

Meg visszafelé is.

2022. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:
No igen...
2022. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!