Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vélemény a Kurzweil kp150...

Vélemény a Kurzweil kp150 szintetizátorról es általánosságban a Kurzweilról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szintetizátor vásárlás előtt állok. Szembe találkoztam a Kurzweil szintetizátorokkal és őszintén tetszenek. Viszont nem tudom másoknak ezzel a márkával milyen tapasztalatai vannak? Vagy konkrétan a fentebb említett típussal? Olvastam olyat, hogy van egy-két olyan szintetizátor márka, ami azért sem ismert, mert nem éri meg. Ez köztük lenne?

3 éve szintetizátorozom, most venném meg az első saját hangszerem. További tanulásra használnám és szeretnék dalokat rögzíteni gépre. Akár, majd DAW-al is összekötni, de ez még nem most lesz.

Valamint eddig úgy gondoltam minden szintetizátor kísérőautomatikás. Viszont nem rég elbizonytalanodtam. Valaki tudna segíteni, mit is jelent a kísérőautomatika pontosan és mihez van szükség rá?

Esetleg tudtok még más márkákat, típusokat ajánlani? Többnyire Yamaha szintiket néztem.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2022. ápr. 28. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj egy értelmes, legalább 61 billentyűs kontroller + daw felállással! Jóval kevesebb pénzből jóval könnyebb munka. Persze csak ha van valami értékelhető pc, amit be is tudsz foglalni rá. Egy 30-40k közti, megbízhatóbbnak ismert hangkártya, a szokásos power saving beállítások gyorsra állítása, és észlelhetetlenül kis késleltetéssel kezdheted felpakolni a sávokat. Egy Zenology vsti jó kezdet lehet.
2022. ápr. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát ez egy villanycigány. Mivel a márkáról is kérdezel, elmondom, hogy a világ legjobbjai közé tartozott valamikor-a profi cuccai most is. Nem is gyártottak ilyen gyerekjátékokat, csak profi cuccokat. Ma meg már ott tart a piac, hogy minden morzsát fel kell szedni. Kínában meg a környező, munkaerőlerablásban érdekelt országokban, megfelelő hozzáértéssel bíró emberkéket lehet képezni, akik megépítik a gyárban, amit csak kell. Gombokért. Szóval a fent említett márka is beszállt ebbe a kíséretautomatikás piacba de nem ők a legjobbak, még az olcsó kategóriában sem. Mondjuk legyen ez a 150k-s az olcsó.


Az előttem szóló "kontroller+DAW" kombójával történő barátkozást nem javaslom. Mivel kíséretautomatikás szintire pályázol, nagyon korlátozottak a számítógépes lehetőségek. Igazából nincs rá szükség. Legalábbis ebben az árkategóriában biztosan.


Vannak YT-on összehasonlító videók, angolul sem kell tudni hozzá. Ennek a figurának a tartalmait ajánlom, vadászd le, ami érdekel: https://www.youtube.com/c/JeremySee/videos

2022. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még az előzőhöz: a vas az vas, elfogadjuk, hogy tud amit tud. Nem fog késni a hang, nem kell számítógépet venni hozzá, nem kell megtanulni egy DAW kezelést, nem kell virtuális eszközökkel foglalkozni. A téma olyan nagyon szerteágazó, hogy nem is írom tovább. Menet közben majd megtanulod, ha szükséged lesz rá, vagy egyáltalán kedved, akaratod, hogy foglalkozz vele.
2022. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel a Yamaha jól bevásárolta magát a DAW piacba az eszközeinek, virtuális hangszerparkja (pölö:*.ins) megtalálható a szerkesztőkben, vagy az online térben. DAW-nak javaslom a teljes értékű Cakewalk progit, ami tökingyen letölthető. Azért ingyenes, mert manapság már nem maga a zeneszerkesztő progi üzleti értéke számít, hanem az eszközök, virtuális hansgzerek, effektek, stb, amiket futtatsz rajta. Persze azokból is van rengeteg ingyenes, de az igazán profi cuccok, mesebeli árakba kerülnek. Nem linkelek, mert az reklámnak számít és kidobnak érte, de keress rá egy online hangszerbolt 'Stúdió szoftverek' kínálatára. Lesz ott DAW is, de nem maga a DAW drága, hanem a virtuális eszközpark, amit a csomag tartalmaz.
2022. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Valaki tudna segíteni, mit is jelent a kísérőautomatika pontosan és mihez van szükség rá?"


#2 Ez alapján gondoltam, hogy semmi szüksége lagzisra. Persze ha prostituálná magát egy kis könnyű pénzért, akkor hajrá, nem tudok segíteni... Zenélésre viszont ha tényleg valami értékelhető tudás kell, csak daw.

2022. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
DAW nem egyenlő a tudással. Írjuk is le, hogy mit jelent. Digitális/Audió Munkaállomás. Ez egy "magnó", ami rögzíti a midi illetve wav formában a hang eseményeket és lehetőséget ad rá, hogy formáld, mozgasd, alakítsd a bevitt adatokat. Ma már működik virtuális hangszerként is, aminek bőven kritériuma a megfelelő hardveres támogatás, valamint a nem megvetendő szaktudás. Hiába adsz egy kezdő sofőrnek egy F1-es gépet, hogy tessék, mennyé le mamához, falura. Az első kanyarban meghal vele. Lehet, hogy kanyar se kell. A villanycigány igenis okos találmány. Egyáltalán nem arról szól, hogy prostituálja magát pénzért aki megveszi. Jól néznénk ki, ha csak annyi kellene hozzá, hogy bemész a boltba, megveszed és máris zenész vagy. Nagyon komoly felkészültség kell hozzá, hogy az eszközön megmutathasd magad a "világnak". Viszont jó buli, mivel azonnal van egy kíséreted, amire énekelhetsz, dallamot játszhatsz. Ez sem megy felkészülés nélkül. Szóval nincs olyan, hogy ez vagy az jobb, olyan van, hogy mire akarod használni? Mondjuk egy kísérőautomatikás hangszert az egész témában lehet alkalmazni, mivel tudja nagy eséllyel a GenerálMidi valamelyik kibővített változatát, ami már egy hangszerpark vasból egy esetleges DAW összekötésnél. Tudák ezek az újak, hogy külső hangkártyaként üzemelnek, ami lehetőséget ad rá, hogy a szintén DAW-ban rögzített ének, stb. esemény megszólaltatható legyen. még a méregdrága közeltéri monitor falak sem kellenek, mert a cucc a legtöbb esetben saját hangszórókkal, kierősétéssel rendelkezik. Működik "mesterbillentyűként"-ez nem minőségi, ténybeli megállapítás-amivel a DAW hangszerparkját is tudod működtetni és a vas hangkártyafunkcióján lehallgatni/lejátszani. Nem véletlen írtam, hogy meg kell nézni az összehasonltó videókat és úgy vásárolni. Ha egyáltalán olvassa még ezt a kérdező, javaslom, hogy FB-n lépjen be a 'Cakewalk By BandLab Magyarország' csopiba. Nagyon informatív, lehet kérdezni az oldal szakértője mindíg szívvel lélekkel válaszol. Hajrá!
2022. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána olvasok és kipróbálom a javaslatokat! A Kurzweil-t pedig kérdőjelbe teszem, ezek szerint olcsóbb kategóriásból nem biztos, hogy a legjobb. Közben pedig elkalandoztam a Roland GO:KEYS felé.
2022. ápr. 30. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
#6 akkor konkretizálva a nyilvánvalót: a DAW-ban szocializálódás a jelenkor. Lehet itt a '80-as évek vívmányait éltetni, de nagyon rétegcucc az mára. Vetessünk vele Hammond orgonát is, jó? :) Ár/értékben, főleg eleinte kicsit ügyeskedve a keresővel, a szoftveres vonal fog tarolni. Az az egyszerű, abból van sok. Nem igaz, hogy Forma-1. A kezdeti tizenpár gyorsbillentyűig vezet egy párnapos mániákusság, de ennyi. Meg persze lehet kevesebb időt is szánni rá, csak ugye minek. :)
2022. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

'Roland Go:Keys' nem jó. Nem midizhető, vagyis nem lehet vele DAW-ot hajtani. Amúgy jó hangok, meg minden. Egyik zongoristámnak volt, vissza is kellett küldeni, mivel a gyártó termékleírása nem egyértelmű a témában, bekajálta. Aztán vett egy Roland Xp-50-et. Ami ma már nem egy korszerű eszköz, de midizhető, jó a billentyűzete, ha egyáltalán szépen megőrizték, vagy felújították. Éveken keresztül volt a márka zászlóshajója.

Ma már vannak szebbek, jobbak. Nem könnyű a döntés, de azért a vas akkor is vas.

2022. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)! Azt hiszem akkor a go:keysről le is teszek, leírásokat olvasgatva tényleg van, ami kérdőjeles.
2022. máj. 2. 13:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!