Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen mobil klímát tudtok...

Milyen mobil klímát tudtok javasolni ? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Tudom átlagban senki nem ajánlja, de nekem csak erre a 2-3 hónapra kellene,aztán megyek külföld azért nem szeretnék nagy befektetést most erre, igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kinek melyik vált be? Szeretnék a legkedvezőbb áron egy elfogadható mobil klímát vásárolni, ennyi a célom hogy ne dögöljek meg ha kánikula van, tehát semmi komolyabb befektetés mert úgy is itt hagyom.

2022. máj. 25. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem egészen olyan, mint ahogyan elképzeled. Általában a mobil klíma minden motoros (zajkeltő) egysége a szobában van, tehát zajos, némelyik mellett aludni sem lehet. A működés során keletkező hőt (forró levegőt) ki kell vezetni a kültérbe egy megfelelően elkészített légcsatornán át, a keletkező kondenzvizet meg szintén ajánlatos kivezetni (vagy elvezetni), tehát ahhoz is némi átalakítást kell végezni, azaz a dolog nem olyan egyszerű, hogy bedugod az elektromos dugaljba és megy. Ezek a többlet feladatok akkora kiadást jelenthetnek, hogy nem lesz olcsóbb, mintha split klímát szereltetnél fel.
2022. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Sokan szídják, én pont az ellenkező táborba tartozom. Múlt évben vettem egy Whirlpool PACW212CO mobilklímát, 12000BTU teljesítményűt, mivel a tizediken elviselhetetlen volt a meleg. A panelház minden falát sütötte a nap és már olyan érzésem volt, mintha forró levegőt lélegeznék be. A ventillátor két forintot nem ért, ez volt az első nyaram, amikor még az sem használt. Úgyhogy maradt a mobilklíma. Mi egy igen kicsi szobában használjuk, amit szerencsére teljesen jól lebírtunk zárni, így nem szökik ki a hideg. Ekkora helységre, ekkora teljesítmény tudtam, hogy "overkill", de nem mertem kockáztatni. A nappaliba is kivittük, érezhető volt a hatása, mert a levegőt is szárítja( ugye a magas páratartalom miatt, sokkal melegebbnek érezzük a levegőt ), de attól még kapcsoltunk mellé ventillátort, mert melegünk volt. De a nappaliban sok helyen szökött a hideg, úgyhogy ezt sem rónám fel a masinának. A zajszint is sok helyen vitát képez. Én elég jó alvó vagyok, meglepődtem milyen csöndes a klíma. Párom szörnyen alszik, tényleg egy légyfingra felriad, de ő is bírt mellette aludni, még pedig úgy, hogy a klímán van egy silence üzemmód és azt estére bekapcsoltuk, így a kompresszor ( vagymi :D ) nem ugrál benne akkorákat. A múlt nyár alatt vizet nem öntöttem ki belőle, sikeresen elpárolgott belőle mindig. A feketeleves az egészben, az áramfelvétele. Zabálja rendesen az áramot, főleg, hogy én otthonülő típus vagyok és azért miközben nyomom a PS5-t, szeretnék egy hideg jégveremben játszani, úgyhogy maxon megy mellette a klíma. A jelenlegi politikai helyzetet nézve, nem biztos, hogy ezt megint megtehetem, ha elmennek az eneriaárak... :( De mindenféleképpen azt mondom, megéri... Felbecsülhetetlen érzés kialudva járni a munkahelyre. Megfizethetetlen. Bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátban.
2022. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem befektetek egy ilyenbe, egy zárt szobába kellene nekem is, és tudom magamról hogy a zaj nem fog zavarni, inkább legyen egy kis zaj mint 50fok. :D
2022. máj. 25. 16:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!