Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy baj, hogy első használat...

Nagy baj, hogy első használat előtt nem töltöttem fel teljesen az elektromos rolleremet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jött meg a roller, és gondoltam, megyek vele egy kört. Amiből lett 10+ km. 3 csík volt a kijelződ, kb. 60%. Az utolsó 1 km-en már alig akart menni, még eco módban is. Inkább lábbal hajtottam. Ezzel most jelentősen lerövidítettem az akksi élettartamát?


2022. jún. 23. 11:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most ráraktam a töltőre. Megnéztem az alját, és egyáltalán nem volt meleg, ráadásul a lábbal hajtás előtt eco módban mentem. Ha a használ során felmelegedett az akksi, akkor sem szabad azonnal elkezdeni a töltését, ugye?
2022. jún. 23. 11:30
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem és nem.
2022. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2.: Ok, kösz. Azt nem tudod esetleg, hogy miért lehet az, hogy egy nagyobb lejtőn gurultam lefelé. Nem igazán gurul jól, még 35 km/h-val mentem. Amikor full gázt húztam, alig gyorsult. Szinte semennyit, érzésre kb. +1-2 km/h-val ment gyorsabban. A max. sebessége elvileg 32 km/h, efölött nem mutat.
2022. jún. 23. 11:40
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

EGyébként nem véletlenül van ez a huncut Technológia nevű dolog, és nem véletlen, hogy a katód oxidációjával emberek egy életet foglalkoznak.


Millió olyan tchnológia van, ahol igenis számít az első "formázás". Ilyenek az izzólámpoák, és igen, a líium aksik is.

Egyébkén ettől még nem csináltál rosszat, max néhány tucat ciklussal lesz rövidebb az élettartam.

Jó utat, és legközelebb olvasd el a leírást is.

Tudom, sok betű.

2022. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Talán túl nehéz vagy, azért nem gyorsult.
2022. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Vett ( talált ) egy rollert a foszer. Most tudatta velünk. Ennyi.
2022. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4.: Elolvastam a használati utasítást, de hülyeségeket ír. Azt írja, hogy minden használat előtt töltsük fel a rollert. Ellenben az nem írja, hogy első használat előtt fel kell tölteni. Az előbbiről azt olvastam, hogy kifejezetten árt az akkumulátornak, ha állandóan töltögetjük ilyen 10%-okat.


Én csak annyit tudok a li-ion akkuról, hogy lehetőleg ne töltsük 100%-ig, és ne is hagyjuk lemerülni. Fagyban és nagy melegben ne töltsük.


Egyébként miért kell először a konnektorba dugni a töltőt, és aztán a rollerbe, majd kihúzni belőle a dugót, és csak végén kihúzni a konnektorból?


Nem vagyok nehéz, 67 kg vagyok.

2022. jún. 23. 12:11
 8/16 A kérdező kommentje:

Google találat: "So it's a myth always to charge a battery before its first use. How do you charge your lithium battery for the first time? You don't have to charge your Li-ion battery fully for the first time. However, if you are in an excellent position to load, there is no harm."


Olyan infót is találtam, hogy havonta egyszer teljesen töltsük fel az akkumulátort 100%-ra. Ez miért szükséges?

2022. jún. 23. 12:13
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Használd és töltsd mikor kell, ennyi.
2022. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

"Millió olyan tchnológia van, ahol igenis számít az első "formázás". Ilyenek az izzólámpoák, és igen, a líium aksik is."

Épp ezért végzik már el a gyárban, mert tudják, hogy a jobbágyok 98%-a azt sem tudja mi az. Minden akkumulátor(cella) kap egy töltés, kisütés ciklust. Ezzel megvan a formázás és a tesztelés is. Nem okoztál az akksinak komoly problémát. Ahogy 4-es írja, talán tényleg veszített néhány ciklust, de nincs nagy gond.

Azzal viszon van gond, hogy fogalmunk sincs milyen rollerről van szó. Emiatt a kérdéseidre lehetetlen válaszolni. Fogalmunk sincs, hogy mekkora a végsebessége, mit jelent az eco mód - igen, tudom mit jelent, de ennél az adott rollerél nem tudjuk mit takar, milyen teljesítményt, sebességet. Nem tudjuk hány kiló vagy, stb.

Arra mondjuk tudom a választ, hogy ha 32kmh a vége, akkor miért nem gyorsult 35-ről már. :D

2022. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!