Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi van ilyenkor? (Villanyszere...

Mi van ilyenkor? (Villanyszerelés)

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kerdésem!


Megyek hamarosan a családdal túrázni, és 230V-ot akarok bekötni, amíg kint leszünk...viszont ahol lenne a kötöződoboz, ott van egy hatalmas napelemes lámpa. Erre akarom rakötni a földelést, ha esetleg a kötöződobozból kiszakad a fázisvezető és hozzáér a lámpa fém testéhez, akkor legyen védelem az érintkezés ellen. Viszont, ha esetleg belecsap a lámpába a villám, akkor a rákötött földelésen keresztül, nem jut be a villámáram a 230V-os hálózatba?

Válaszotokat előre köszönöm! :)



2022. jún. 28. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Na várjál ebből egy szót sem értek. Mit jelent, hogy hatalmas napelemes lámpa? Ez a "hatalmas" nem egy egzakt műszaki mérték. Esetleg egy fotó? A többi meg szintén igen zavaros.
2022. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy magas a lámpa, aminek fém a teste.

Az áram meg egy elosztódobozból jön, ahonnan egy darab hosszabbítót lehet kihúzni. Ezt akarom egy kötöződobozban kétfelé osztani.

Nem tudom így mennyire érthető!?

2022. jún. 28. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk, én sem értek semmit...

Honnan akarsz 230-at bekötni hova?

Fotót, rajzot kérünk!

2022. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarjál szabadban a villámmal szórakozni. Vigyél elemlámpát, azt annyi. Ha meg viharosra fordul az idő, húzódj be fedél alá.
2022. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hosszabbító, elosztót használj, és nem kell kötözgetned.

Amúgy én sem értem hogy mit akarsz, de az a lényeg hogy te tudod (vagy te sem).

2022. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha ennyir enem értesz hozzá ne barkácsolj mert nem a villám, hanem valami más fog agyonütni. Nem véletlen végzettséghez kötött szakma a villanyszerelés.
2022. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

Valahogy a gyakorikerdesek.hu-nak megvan az az utánozhatatlan pikantériája, hogy bizonyos kérdésekkel kapcsolatban nem tudod eldönteni hogy tényleg ezt komolyan (őszintén) írta le a kérdező vagy szórakozik, adj a hülyét, azaz troll.


Mind a kettő nagy baj, csak máshogy.... :(

2022. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Megyek hamarosan a családdal túrázni, és 230V-ot akarok bekötni, amíg kint leszünk..."

Mi???

2022. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!