Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okoskartötő/okosóra által...

Okoskartötő/okosóra által mért pulzus érték reálisnak számít?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igen, pluzust mérni még nem olyan nagy szám egy okosórának sem.
2022. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Összeveted egy hitelesített eszközzel (vérnyomásmérő pl) és meglátod, hogy reális e.
2022. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm vett a párjának egy közepes árkategóriájú okosórát, és meglepő módon még a vérnyomást is viszonylag jól mérte. Összehasonlították egy drága, és hitelesített felkaros vérnyomásmérő eredményeivel, és szinte ugyanazok voltak. Mondjuk nem tudom ezt hogy csinálta, de működik. A pulzust, meg alap, hogy jól méri.
2022. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A jobb minőségű okosórák pontosan mérnek.
2022. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy galaxy watch 4- em és azt vettem észre van amikor teljesen pontos és van amikor "érdekes" értékeket mér , és ez nem függ össze aztal hogy milyen szoros aszíj , mert mindig egyformán használom , volt hogy töltésen mért 160-as pulzust ,
2022. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"és meglepő módon még a vérnyomást is viszonylag jól mérte"


Nem tudom mennyire feszegettétek ezt a témát, több mérést is csináltatok, vagy csak egyszer próbáltátok és pont hasonló értéket mutatott a két eszköz, de tippem szerint az utóbbi.

Az okosórák nem tudnak vérnyomást mérni, két okból:

- Nincs rajtuk felfújhatós mandzsetta, mint az automata vérnyomásmérőkön.

- Ha lenne is rajtuk ilyen, akkor sem jó helyen mérnének. Vérnyomást bal karon, a szív magasságában kell mérni.


Az okosórák annyit tudnak csinálni, hogy a pulzus, meg az aktuális aktivitásod alapján tippelnek valamit, ami vagy jó, vagy nem.


Egyébként a legtöbb okosóra a nyugalmi pulzust nagyjából helyesen méri, de ha elkezdesz sportolni, akkor a nagy részük teljesen fals adatokat fog mérni. Itt már tényleg drága okosórák kellenek (Apple Watch), vagy speciálisan direkt sportórák, amik még drágábbak is lehetnek (pl. Garmin), vagy speciális eszközök, pl. "okos" mellkaspánt.

2022. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!