Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most olvastam, hogy leégett...

Most olvastam, hogy leégett egy ház, mert kigyulladtak a tetőn lévő napelemek. Mitől lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Azért ilyedtem meg, mert most fognak nekünk is napelemeket felszerelni és hamarosan utána el fogunk menni nyaralni. Elég sok napelem fog felkerülni, tehát valószínűleg nagyobb feszültség lesz a kábelekben is. Az utazásunk miatt pedig nem lesz ellenőrizve a rendszer. Ha pedig kikapcsolnám az invertert, akkor egy erőteljes napsütés miatt mégnagyobb lehetne a feszültség, ami nincs levéve. Ha meg bekapcsolva hagyom, akkor nem tudom, hogy miként működik különböző körülmények közt.

Azt olvastam, hogy a kábelben akár 1000 volt felett is lehet a feszültség, ami egyenáramú és ami nagyobb távolságot is képes áthúzni, ami okozhat tüzet. Ráadásul ezt áramtalanítani sem lehet, ha süt a nap, csak ha letakarnánk a napelemeket.

Mire kellene figyelni, hogy nehogy hasonló dolog történjen?



2022. júl. 31. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Kár ezen aggódni. Ennyi erővel ne ülj autóba se, mert nem mindenki ér haza. Ha nem kontárok csinálják, akkor nem lesz gond.
2022. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A férjem szerint az inverter gyulladhatott ki, de szerinte az újabbak már biztonságosabbak. Nekünk is most lett beszerelve, és ráadásul ugyanazon a településen is lakunk, hát én is pislogtam, de szerinte nem kell aggódni.
2022. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a villanyszerelő tanárom rakatott. Ott is magyarázott mindent. A lényeg az volt, hogy semmit nem szabad "okosba" megoldani. Pl földelésnél is lehet azt úgy csinálni, hogy megöntözni a rudnál a földet, hogy jobban vezessen, vagy hagyni úgy ahogy van és amikor rá mérnek és nem jó, akkor még csinálják. Ő is inkább hagyta. Inkább fizetett így többet, de rendesen volt megcsinálva. A bajt soha nem lehet tudni.
2022. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

hány házon is van napelem idehaza? 50-100 0000? És mennyi is gyulladt ki? 1? 10?


Ezzel az erővel mobiltelefont se vegyél, mert annak az akuja is simán felgyulladhat.


Utcára se menjél, mert elgázolhat egy részeg sofőr.

2022. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Hányszor magyaráztam én már itt az okosoknak akik kitalálták, hogy majd ők csinálnak napelemes rendszert otthonra, hogy csak óvatosan, mert kigyújtja a házat. Most legalább tudok majd nekik linkelni képeket is a következményekről.


"ami egyenáramú és ami nagyobb távolságot is képes áthúzni"

A gond azzal van, hogy a váltakozó áramnál a természetes nulla átmenetnél kialszik az ív és nem biztos, hogy újragyullad. Az egyenáramnál ilyen nincs, ott fennmarad az ív, ezért veszélyesebb, nem üt át nagyobb távot.


"Mire kellene figyelni"

Amikor húztok kocsival a horvát autópályán akkor az utat figyeld, ne a telefonodat nyomkodd.

2022. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
86%

"Most legalább tudok majd nekik linkelni képeket is a következményekről."


Lehet. De csak akkor csináld ha bizonyítottan kóklerül hogy ő maszekolja össze házilag és akkor ha meggyőződtél arról, hogy a linkelt képeknek is ilyen összemaszekolt rendszer gyulladt ki az építő/beüzemelő hibájából.


Másképp az egész csak hangulatkeltés lesz, mint ha hányásfoltokat ábrázoló képeket linkelgetnél olyanoknak akik marhapörköltet főztek bográcsban...

2022. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Igazad van Szirty. Nem gondoltam át. Még mindig ki van égve az agyam a hűtőfogantyútól.....

Érted? Ki van égve :DDDD

2022. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6: Honnan veszed, hogy ami kigyulladt, az maszekban kókányolt napelem volt, és nem hivatalos kivitelező által készített?
2022. júl. 31. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

#2 Az összes hírportál szerint pedig a napelemek, ezt támasztja alá a tűzoltóság videója is.


Tudni kell, hogy a napelemek üzemi árama alig valamivel kisebb, mint a rövidzárási árama. Nem véletlenül kellenek hozzá speciális olvadóbiztosítékok, amik ezt tudják. Azért is kerülnek többe, mint egy mezei olvadóbetét. Dolgoztam egyik gyártó cég hazai képviseleténél, ott mondták el, hogy sorozatgyártás előtt milyen teszteken mennek át ezek biztosítékok. Nagyon sokszor (pontos számot nem tudok) lehűtik, felmelegítik, és egy ilyen gyorsított öregítés után sem lóghat ki az előírt értékekből. Hidegen sem olvadhat ki nagyobb áramra és hosszabb idő alatt, extrém melegen sem a névlegesnél kisebb áramra és hamarabb.

Elég lehetett az, ha nem napelemhez való, hanem normál védelemmel látták el a napelemtáblákat. Lett valami rövidzár valahol, és a napelemek rövidzárási árama nem volt képes leoldani a nem napelemhez való túláramvédelmet. ettől kezdve a teljes teljesítményével saját magát fűtötte, és meg is lett a baj.

2022. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Tanulságos ez a poszt, hasznos információkkal!


Pedig sajnos az árak elszállása miatt egyre több kókler munka lesz, és így több tűzeset is :/

2022. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!