Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a szerszámot?

Hogy hívják ezt a szerszámot?

Figyelt kérdés

Voltak nálunk klímások és olyan szerszámmal nézték a vezetékeket amivel egyik végére rácsatlakoztak a vezetéknek és a kapcsolószekrényben a szerszám másik egysége csipogott ha hozzárintették a vezetékhez. Ők csak csipogónak hívták szóval sokat nem tudtam meg róla. Neten meg ha rákeresek faldetektorokat ad ki.

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. szept. 20. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokféle van, pl. itt van egy:

[link]


[link]

2022. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Minden jobbféle (azaz nem túl olcsó, mondjuk 6000 Ft feletti) feszültségkémlelőnek jellemzője a folytonosságvizsgáló funkció.
2022. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez lehet sima multiméter is, amelyet szakadásvizsgáló üzemmódban használtak.

Ha az egy vezetékvégre rácsiptetnek, akkor a másik végét megkereshetik a szekrényben.

Ha a hozzátartozóra teszik, sípol (csipog).

De vannak ugyanígy működő csak vezetékkeresők..

2022. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
74%
A multiméterrel valóban lehet, de a kérdésből nekem úgy tűnik hogy ennek az eszköznek két egysége/része volt a vizsgálatkor a vezeték két végén.
2022. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fázisceruza. Pár százért hozzád dobják a barkácsáruházakban.
2022. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Én csináltam magamnak vezetékből, akkumulátorból és zümmerből....

Ja meg még ződsárga szigetelőszalag kell hozzá!

2022. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
37%

"Fázisceruza"


Hát az nem jó szakadás/folytonosság vizsgálónak, mert feszültség alatt lévő vezetékekkel párhuzamosan futó levegőben lógó vezetékekre is jelez.

2022. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen a szakadásvizsgálat multiméteren is jó de ha mondjuk az egyik vége a vezetéknek az emeleten van a másik meg mondjuk lent a ház külső oldalán úgy nehézkesebb a kivitelezés. De amúgy az első kommentelő be is linkelte a szerszámot (vagyis ha nagyon hasonlít rá, lehet a márka nem pint ugyan ez volt). Köszönöm. :D
2022. szept. 22. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!