Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon szkennelős nyomtatóba...

Canon szkennelős nyomtatóba speciális patron kell vagy bármilyen jó?

Figyelt kérdés
Vettem tavaly egy olcsóbb 22 ezres canon nyomtatót ha netán valamit kellene fénymásolni vagy nyomtatni. Kifogyott a tinta és nem tudom hol a legolcsóbb vagy milyet érdemes venni. Ahol vettem a nyomtatót ott az eladó 13 ezres színesről beszélt és 8 ezres feketéről. Ezt az összeget sokallom úgyhogy szétnézek mielőtt megveszem. Gyakorlatilag ugyanannyi bele a patron mint a nyomtató volt, ez túlzás.
2022. okt. 28. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a nyomtatónak van típusa, és a patronnak is van valami azonosítója.

Ennek a két adatnak a felhasználásával ráguglizva összevethetőek az egyes beszerzési lehetőségek ár és szállítási költségei. Ezek alapján tetszőlegesen választhatod a neked megfelelőbb megoldást.

Ha a végén az jön ki hogy egy új nyomtatóba érdemesebb beruházni, azt a szempontot se mellőzzük, hogy a gyári patronok sok esetben nagyon kevés tintával vannak töltve, míg a cserepatronok akár ezeknek a többszörös kapacitásra is képesek. Az enyém pl. kb. 100 lapra nyomtatott a gyárival mikor kifogyott, a cserepatron meg már elvitt másfél csomag papírt, és még van benne valamennyi.

2022. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szirty ***** válasza:
81%

Nyilván olyan kell bele ami bele való.

Egy EPSON patront hogy tennél bele?

2022. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nos, most tanulod meg hogy olcso husnak hig a leve.


Igen, az olcso tintasugarasoknal a tintapatron ara evtizedek ota osszemerheto a nyomtato araval, csak hat az 'arerzekeny' (ertsd: mindenbol a legolcsobbat kereso) vevo az bizony megveszi mert mennyivel jobb uzlet megvenni huszonezerert a tintasugaras all-in-one nyomtatot mint 50-ert a lezert, ami 10x annyit tud nyomtatni egy tonerrel. Mindezt tok feleslegesen, mert evente amugy is kb. 2x hasznalja, arra meg pont eleg lenne a helyi "szamtekbo't" vagy copygeneral/egyeb fenymasoloszalon szolgaltatasa.

2022. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ennyi pénz volt mert gyorsan kellett nyomtató hogy ne kelljen szaladgálni 1 nyomtatásért. Egyébként szerintem a lézernyomtaró se sokkal olcsóbb beruházás, de nem nagyon értek hozzá.
2022. okt. 28. 12:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg a patronok típusszámát, és rendelj egy szett utángyártott patront.
2022. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nyisd fel a fedelét, szokott lenni egy matrica, hogy milyen patron jó bele.


"Gyakorlatilag ugyanannyi bele a patron mint a nyomtató volt, ez túlzás." igen, ez sajnos ilyen

Ha ritkán nyomtatsz, vegyél egy olcsó vagy használt lézernyomtatót.

2022. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként szerintem a lézernyomtaró se sokkal olcsóbb beruházás, de nem nagyon értek hozzá."

Ilyenkor nem az olcsó, amiért a kasszánál kevesebbet kell fizetni mikor megveszed.

A lézernyomtatóm már marha régi, mikor megvettem még Vista meg XP driver volt hozzá. A szekrényben itt a tartalék toner, ami nem szárad be. És az se ami a nyomtatóban van. Ez az élettartam tintással nehezen realizálható, mert ha használod, akkor kifogy, ha nem használod akkor beszárad, akár egy évben 2x is.

A nyomatok árának szempontjából így akár 10x különbség is lehet köztük.

2022. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te is beleestél abba a csapdába, hogy dejó milyen olcsó máz ez a cucc, vegyük meg. Aztán amikor a fenntartási költségek jönnek szembe akkor megy a pofáraesés...

Elárum a nagy titkot: Azt a pénzt amit a gyártó be akar tőled szedni, mindenképpen kifizeted. Vagy veszel olcsó nyomtatós és drága patront bele, vagy veszel olyan nyomtatót amibe olcsó a patron, de akkor meg a nyomtató lesz a drága.

2022. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem túlzás, ilyen a nyomtató biznisz. Pont azért árulják olcsóbban a nyomtatót, mert így kevesebbet töröd rajta a fejed, hogy megvedd, aztán meg rámegy a gatyád a nyomtatásra.


Vehetsz olcsóbb utángyártott, vagy utántöltött patront, de az nem biztos, hogy ugyanolyan jó minőségű lesz, mint a gyári.


A nyomtató leírásában benne van, de a készüléken is jelzik valószínűleg, hogy milyen típusú nyomtató patron kell bele, illetve a készülék típusa is rá van írva. Ezek alapján bármelyik boltban meg tudod keresni a megfelelő patront, vagy segítenek az eladók.

2022. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 tudsz olvasni? nem estem semmiféle hibába, tudom hogy a patron drága, de kellett sürgősen nyomtatni, fénymásolni és csak 25 ezrem volt. Megvettem ezt a nyomtatót szükség esetére, de tisztában vagyok vele hogy nem éri meg, de nem tudtam kiadni 50 ezret lézerre. Használtat nem veszek semmiből. Majd azt csinálom hogy becseréltetem ezt és ráfizetek ahol vettem.
2022. okt. 28. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!