Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szintetizátor gombjaival gond...

Szintetizátor gombjaival gond van, garanciával vagy elállási joggal élhetek ilyenkor? Van rá okom egyáltalán?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a szintetizátoron a régifajta gombok vannak, és ahol egy sorban egymás mellett van 10db, jobbról balra egyre "könnyebben" nyomódnak be. Amikor megvettem, nem ilyen volt (és a többi gombbal sem történt ez, szóval arról sem beszélhetünk, hogy csak "bejáródtak", főleg, hogy más gombokat sokkal gyakrabban használok rajta).

Így félek, hogy a jövőben ez okozna problémákat, például egyáltalán nem reagálna az eszköz a gombnyomásra (gondolom értitek, TV távirányítókon is megtörténhet stb.).



2022. nov. 29. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor vetted meg?
2022. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Elállási jogod akkor van ha online rendelted a terméket és 14 napon belül vagy az átvételtől számítva. Garanciát pedit a garancialevélen feltüntetett időpontog érvényesíthetsz.


Nincs kizárva, hogy a nyák lemez amin a gombok vannak annak a csavarja, rögzítése szakadt le és emiatt nyomódik be az egész. Szét kéne kapni és megnézni.

2022. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Elállási jogod akkor van ha online rendelted a terméket és 14 napon belül vagy'

Ez igaz, van abban az esetben amit te írtál, csak annak ehhez kérdéshez semmi köze. És van más esetben is, ami a kérdező problémájára vonatkozik.


[link]

2022. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ehhez kérdéshez semmi köze."

Ott írja a kérdező a kérdésben, hogy élhet-e vele. Ezért írtam. Nem tudjuk mikor hol hogyan miért vette a szintit.

2022. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kb. 3 hete vettem (ezért is szomorú, hogy már ilyen korán megtörtént ez).

Online vásároltam.

Mint kiderült, az elállásról már lecsúsztam (úgy emlékeztem, hogy ez a webáruház hosszabb elállási jogot biztosít), de a garanciaidő még él.

2022. nov. 29. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

""ehhez kérdéshez semmi köze."

Ott írja a kérdező a kérdésben, hogy élhet-e vele. "

Ja, igen, de nem a 14 napos elállás keretein belüli döntéssel folytatja, hanem a rendeltetésszerű használatot akadályozó hibával, meghibásodással.

A 14 napos elállás nem erre van kitalálva, nem keverendő.


"Mint kiderült, az elállásról már lecsúsztam "

Nem, te is kevered. Csak a sorrend más. 14 napon belül indok nélkül lehet jelezni az elállást. Ez később nem szűnik meg teljesen, csak feltételekhez kötött.

Szóval van egy hiba, a vásárló jelzi a vállalkozás felé minél hamarabb (ez is fontos, nem 6 hónap múlva kell szólni, hogy 3 hetes kora óta vacakol). Megállapítják, hogy nem a használó miatt van-e a probléma (mert mondjuk esetleg leejtette, víz folyt bele, nap sütötte, akármi). Ha nincs kizárás, jön annak eldöntése, hogy javítható-e, megéri-e javítani. Itt is ágazhat többfelé a mese, ha nem javítják, cserélhetnek, ha nincs csere akkor felkínálhat bármi mást, amit vagy elfogad, vagy eláll a vásárlástól. Ha javítják vagy cserélik, a harmadik sikertelen javítás vagy csere után szintén elállás kérhető.

Ezen kívül ha a hibát nem tudják orvosolni, dönthet amellett, hogy árleszállítást kér, mert mondjuk Brahms-ot nem tud rajta játszani, de MÁV szignálra például kiválóan megfelel még. Ekkor a vételárból kérhet visszatérítést.

2022. nov. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Értem, köszönöm.

Nem 3 hete vacakol, maga a termék 3 hetes. A probléma kb. 1 hetes.

2022. nov. 30. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani, először írj nekik, aztán ha nem vagy elégedett az ügymenettel, akkor érdemes itt kérdezni a jogaidról. Vannak nagyon készséges webshopok is, minek előre filózni?

Ha rossz fejek, akkor azt fogják mondani, hogy akkor jelentkezz, ha valóban nem működnek a gombok. Amúgy a #2-esnek lesz igaza, szerintem is egy nyák engedett el az egyik oldalon, és ahogy egyre többet tud hajlani, egyre puhábbak a fölé eső gombok. De először is, írj nekik.

2022. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!