Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, hogy...

Ladislaus433 kérdése:

Tudnátok segíteni, hogy multiméterrel hogy kell megmérni azt, hogy egy AA ceruzaelem mukodoképes?

Figyelt kérdés
hány voltnak kell lennie, és milyen uzemmódbe kell a multimétert használni

2022. dec. 3. 13:59
 1/9 anonim válasza:
Rég foglalkoztam ilyennel, te tippre: pozitívot a pozitívhoz, negatívot a negatívhoz, a multimétert átállítod voltmérőre, lehetőleg értelmes határértékre (tehát ne mv-re és ne is 50 voltokra), ha mérsz rajta feszültséget működik.
2022. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy mire jó egy üresjárási feszültségmérés, az kérdés. Én ezeket analóg műszerrel, 3 A-es méréshatárban egy pillanatra rövidre zártam. Amiben még volt kraft, az végkitérésig kilendült, majd egészen lassan eresztette volna vissza, de persze azt már nem vártam meg. Ez nyilván nem praktikus vizsgálat akkor, ha nem használjuk az elemet, hanem még 20 évig akarjuk tárolni.

De ma már nem használok elemet, csak Eneloop akkut. Az meg 10 évesen is jó még, nem kell méregetni, csak feltölteni.

2022. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A feszültségmérés azért jó kiindulásnak, a gyenge elemet meg egyértelműen ki lehet vele szűrni.

[link]

A fekete zsinórt dugd a COM-ba, a pirosat a V-be, és kapcsold 2 vagy 20 voltos egyenfeszültség mérésre (egyenes-szaggatott vonal), ha 1,5-1,6 közötti, akkor szinte biztosan jó még. Ha 1,2-1,3, akkor már haldoklik, több eszköz már nem is fog működni vele, de pl. klasszikus zseblámpában még köszörülhet egy kicsit :)

2022. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek.

az a problémám, hogy van egy egerem amibe aaa elem kell.

nahmost vettem markas duracel-varta elemet avval rendesen muxik. aztan vettem panasonic es noname elemet ezekkel fele annyi se volt a mukodesi ido.

ez mitol lehet panasonic-noname elem ennyire gyengeb mar ujkoratol? mindegyik elemet boltba aldi-lidl-tesco vettem bontatlan csomagolasban. mi okozhatta az ilyen nagy teljesitmeny diferenciat? mindegyikbol van meg hasznalatlan gondoltam kimerem..

2022. dec. 3. 20:18
 5/9 puritan ***** válasza:
Amikor elemet veszel, nézd meg a feliratait, és keress rajta olyat, hogy "Alkaline". Ezektől egy kicsivel hosszabb üzemidőt lehet várni.
2022. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egérhez használod, akkor inkább tölthető elemeket vegyél. Kicsit drágább, hosszútávon viszont sokkal jobban megéri.
2022. dec. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Duracell azért pont azzal dicsekszik, hogy jobb, mint a többi. Szóval miért csodálkozol?

Most kettő A, vagy három A? A kérdésben kettő van, arra írtam a 3 ampert. A kicsi az látványosan kevesebbet bír, bár első pillanatban majdnem annyira kilendül.

2022. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Ha egérhez használod, akkor inkább tölthető elemeket vegyél.”

Tényleg vannak tölthető elemek? Vagy azok inkább akkumulátorok?

2022. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit 2-es írt egy kicsit durva módszer, de tulajdonképpen megmutatja, hogy van-e még erő az elemben. Ennél kíméletesebb, ha az elemre kapcsolsz egy zseblámpaizzót és így méred meg a feszültségét. Ha így kb. 1,3-1,4 V-ot mérsz, akkor még használható. Terhelés nélkül nem lehet biztosan megállapítani, hogy mennyire jó még.
2022. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!