Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V-os akku tönkrement, ha...

12V-os akku tönkrement, ha 4,7V-ra lemerült?

Figyelt kérdés

a következő történt:


Rajta feléejtettem egy izzót, és 4,7V-nál vettem csak le róla.


Másnap reggelre 11,9V-ra magához tért (töltés nélkül).


Most pedig töltöm lassú töltéssel, most éppen 12,7V-nál tart.


Ilyenkor ez az akku még teljes értékűnek számít vagy valószínű már sose lesz az igazi? Egyáltalán miből veszem észre, hogy jó-e még?



2022. dec. 3. 14:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
oks, szóval akkor azzal nem javítom már, ha állandóan rajta van a töltő még egy darabig. csak mert ismerek olyanokat, akik ahogy beállnak a garázsba, máris teszik rá a töltőt ilyenkor télen (persze nem a tescós hanem automata)
2022. dec. 4. 09:04
 12/15 anonim ***** válasza:
Normális esetben erre semmi szükség nincs, max akkor, ha csak a városon belül szaladgálsz rövid ideig.
2022. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

értem. azt magyarázra az illető, hogy, mert egyrészt sose árt, másrészt az ilyen-olyan ionok folyamatos mozgásban, regenerálódásban vannak, akkir is ha maximális a töltöttség....

sőt mondok jobbat, az egyik kattant ismerősöm ezt az automata toltőt beépítette a motorháztérbe és ahogy beáll a kertbe vagy garázsba, máris teszi rá éjszakára.

hát ... én nem tudom eldönteni, ez mennyire hasznos az akkunak, de nagyon biztos benne.

2022. dec. 4. 09:15
 14/15 anonim ***** válasza:
Semmi, ismétlem semmi értelme nincs. A generátor pont ezt csinálja többek közt menet közben is.
2022. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
oké, kösz!
2022. dec. 4. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!