Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet a hiba? Powerbank,...

Hol lehet a hiba? Powerbank, kábel, töltő... Nem tölt 2A-rel.

Figyelt kérdés

A következő tárgyaim vannak:

[link]

[link]

[link]

És csak 1A-rel tölt. Csak 1 készülék van rákapcsolva. Egyik csalakozóban sem tapasztaltam, hogy 1Ah-nál több ment volna belé. Se ennél a powerbank-nél, se másiknál, se telefonnál. Tehát kizárom, hogy a készülékek nem bírják.

Amikor pedig 2 készüléket tettem fel töltésre, akkor pedig 0,5A-rel töltött.

A vezeték esetleg csak gyorstöltésben bírna 2A-t? Ehhh... Nem értem.



2022. dec. 27. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyit bír az olcsó kínai töltő....
2022. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2Amper a max amit elbír. Igazából számtalan dolog lehet. Maga a töltő sem biztos hogy tartósan leadja a 2 Ampert lehet csak egy rövid ideig mondjuk ha olyan eszközt kapcsolsz rá aminek csak a felkapcoslás idejére van meg a 2 Amperes igénye viszont amikor üzemel akkor csak 1 elég neki. Töltésnél pedig csak ennyit vesz fel ami lehet épp a töltendő készülék tulajdonsága hogy csak ennyit enged be a vezérlője. Lehet kábel nem képes annyit átengedni amennyit kéne, az lehet hogy külső ránézésre megfelel meg a leírás szerint is tud annyit, de valójában nem tudja. Ha a belső szél túl vékony azon nem fog átmenni az életbe több. Meg maga a töltő is elég gagyi lehet ha 2 eszköznél már az 1 Amper sincs meg, tehát a vezérlője nem tudja biztosítani eléggé. Meg ahogy az első is írta a kínai töltőknél ez könnyen előfordulhat hogy csak a ráírt teljesítmény 50-80% át képesek leadni. A tápegységek zöme is csak a teljesítményük 80% át adja le hosszabb időre és stabilan.
2022. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rövid kábellel tesztelted már?
2022. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szoval van 1 halozati adaptered amin 3 usb port van es mindegyik csak 1A re kepes, ha tobb eszkoz van benne akkor ennyire sem


eloszor is mivel merted?

van ilyen usb merod? Azzal ted, de probalj ki masikat is

ha egyebel, valami kulso teszterel megoldottad akkor is masikat is probalj ki

ezekkel is lehet gond


de velhetoen ennyibol az adapter gyarihibas lehet

2022. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem tunik valami jofelenek most neztem mi is ez

Tactical...

arazasa se tul magas ugy hogy 3 portos...


leirast se talaltam eddig rola


bolti leirasban 3A t irnak

es ket 2.1A es portja van


szoval hogy is van ez?

es ahol nem jelzi Ampert az hany Amperes? Mert az kek szinu ami mashol 3A es is lehet altalaban


30W os osszesen ami 3 portnal nem valami sok

igy a kekre 1A jut max ha a masik ketto teljesen kihasznalhato

de ezeket nem tudni...


Ha csak kek van hwsznalvw akkor 3A ra lenne kepes?


persze ha nem lenne gyari hibas

vagy eleve gyarilag ocskasag, szeria hibas...

2022. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm mindenkinek a választ!


Valóban olcsó töltőről van szó, de mégis elvárás lenne, hogy legalább ami a terméken szerepel, azt tudja. Meg a kábel is...


2-es! Ha vamire ráírják, hogy bír valamennyit, akkor azt ne csak felkapcsolás idejére bírja, mert az általános használat nem az.


Rövid kábellel nem próbáltam. Értem, hogy 2 méteres kábel, de nem kellene fele annyit bírnia emiatt. Nem veszít ennyit.


5-ös! Mivel mértem? Érzésemmel. Nincs USB-s mérőeszközön. Éreztem, hogy jelentősen lassabban töltötte (legalább! kétszer lassabban) amiket rátetten.

Igen, elég foghíjas a leírás, mint a legtöbb terméknél a legtöbb weboldalon.

Nem tudom, hogy hány A-es, de a kék USB port a gyorstöltő rész. (Ha jól emlékszem, akkor azon nem is tölt olyan eszközt, ami nem kompatibilis gyorstöltésre.)


Akkor ez a megoldás: kiadni több pénzt töltőre és kábelekre.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2022. dec. 27. 18:23
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kabel rendben lehet az annyira nem fugveny


szamithat hogy adatkabelel dugod e ossze mivel gyorstoltest ugy erzekeli "jobban"


mint irtam lehet csak gariztatnod kellene de aligha van ertelme


de probaltad a kek toltot?

hogyne lehetne hasznalni? max ha egy normalis toltorol lenne szo alacsonyabb szabvanyoknak megfeleloen tolt, de barmit hasznalhatsz barmivel

Xiaomi vagy Samsung toltot szoktam ajanlani

igazabol szerintem felesleges tobb usb aljzat egy toltore, kettonel mindenkepp

hiszen nagyon dragak azok amik osszes porton nagy Amperre kepesek egyszerre,

es a lenyeg inkabb az hogy egy port akar 3A felett is kepes legyen tolteni azt amit lehet

10ezer amperes powerbankod kb. 3 ora alatt tolti ha 0 ra meriteted,


mivel Adata jo marka es irja hatuljan is hogy 3A el toltheto


adatkabel amugyis hasznos szoval ha uj kabelt veszel egyben adatkabel is legyen


Xy4

2022. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Próbáltam, mint írtam. Lehet, hogy akkor nem volt jó a csaltakozás, mert amivel próbáltam, annak már kicsit sért a csatlakozója.


Az adatkábelnek csak gyorstöltésnél van szerepe?


Egyébként 8 óra alatt tölt fel 1A-es töltővel, amit furcsállok, mert 10.000 mAh... Van rajta egy másik adat is rated capacity: 6.400 mAh. Lehet, hogy ennyi megy rá valójában? És akkor reális lehet a 8 óra 1A-rel.

2022. dec. 27. 20:22
 9/12 anonim ***** válasza:

"Valóban olcsó töltőről van szó, de mégis elvárás lenne, hogy legalább ami a terméken szerepel, azt tudja. "

Szép gondolat, de a gyakorlat nem ezt igazolja.

"Az adatkábelnek csak gyorstöltésnél van szerepe?"

Igen.

2022. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor el kell fogadni, hogy ezzel jár az olcsó termék vásárlása, ha nincs pénz minőségi termék beszerzésére.


Értem, köszönöm!

2022. dec. 29. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!