Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem annyira erősebb a...

Miért nem annyira erősebb a fénye 2 izzónak, mint 1-nek?

Figyelt kérdés

Vettem kb 10db Tungsram 12W-os kompakt fénycsövet, hogy lecseréljem a régi 100W-os izzókat. Azért nem ledet vettem, mert úgy hallottam, hogy a kompakt fénycsőnek hosszabb az élettartama, meg ezeknek már nem is kell annyi idő, hogy bemelegedjenek. Egyébként 300Ft/db áron jutottam hozzájuk.

Becsavartam a szobába 2db-ot a lámpába, viszont gyengébb a fénye, mint az előző 100W-os izzónak, pedig elv. 1db kf 12W-ja 90W-os izzónak felel meg, és mivel 2 van, így 180W-os teljesítményt kellene adnia. Vagy én gondolom rosszul?



2023. jan. 2. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elmélet és a gyakorlat elméletileg ugyanaz, gyakorlatilag nem.

Más a színspektrum alapvetően, így közvetlenül nem lehet összehasonlítani.

[link]

[link]

2023. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis spórolásért cserébe nézed a kompakt fénycső gyomorforgatóan ócska szakaszos színképét? Dobd ki...
2023. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben többet is kipróbáltam és csak a 21 wattos kompakt fénycső tudta megközelíteni a 100 wattos izzó fényerejét.

A 12 wattos kb a 60asnak felel meg.

2023. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na a CFL színképe teljesen más mint a hagyományos,halogén izzóé..
2023. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szarok is a kompakt fénycsövek, ráadásul hazugság is van ráírva. A ledek is csak a jobbak közül tudnak 12W-ból 100-as égővel megegyezőt kihozni, akkor a kompakt fénycső pláne nem képes rá.
2023. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!