Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes olcsó 3d nyomtatót venni?

Dandi98 kérdése:

Érdemes olcsó 3d nyomtatót venni?

Figyelt kérdés

Diormákat készítek hobbiból, viszont nincs sok pénzem, emiatt eléggé limitált, hogy mit tud tudok elkészíteni. Elképesztően nagy segítség lenne egy 3d nyomtató, ráadásul nem kell nekem valami fancy nagy gép, elég egy kicsi is, mivel apró dolgokat nyomtatnék, és úgyis én végezném el rajtuk az utolsó simításokat (festés stb).


30.000 körül láttam a legolcsóbb darabot. Aki ért hozzá, mint tud mondani? Megéri? Vagy nem?



2023. jan. 19. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam 30 ezerért 3D nyomtatót, de az olyan is lehet. Itt nézelődj, olvasgass véleményeket, és meg fogod találni a neked szükségest: [link]
2023. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

https://www.youtube.com/watch?v=MWNQXcZZ00A

Ez kb a duplája. De ennél olcsóbbakat nem érdemes megvenni. A nagyon olcsók nem véleglenül olcsók... csak a csalódás lesz belőle.

2023. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még a 80 ezres Ender-t is folyton patkolni kell. A kérdező kis méretű, apró dolgokat akar nyomtatni, ahol különösen fontos a precíz fejvezérlés. Nem fog jó eredményt kapni.
2023. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30k-ért hagyományos papírra nyomtató nyomtatót se kapni, nemhogy 3d-t
2023. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha diorámát készítesz, akkor az FDM nyomtató nem lesz jó neked, mert nem tud elég apró felbontást. Oda SLA nyomtató kell, azzal viszont úgy tervezz hogy alkalmas munkakörnyezet is kell hozzá, mert a gyanta amivel dolgozik, mérgező.

Azaz: Elszívó, aktívszén szűrők, munkához arcpajzs, nitrilkesztyű, illetve ha nincs megfelelő szellőzés akkor aktívszén szűrős gázálarc. Ha nem használod a gépet, akkor a burkolat legyen zárva, a gyanta tartály külön lefedve. A gép maga kb 60-80 ezer Ft körül jön ki, például egy Photon Mono jó erre a célra. Kell mellé egy UV kamra, amiben kezelni tudod a kész nyomtatást, az kb 40 ezer, illetve az egyéb felszerelések, mosó folyadék, tartályok, ülepítő, védőfelszerelések további 50-60 ezer (a normális 3M félálarc plusz a szűrők a legdrágább az egészből, az önmagában kb 20 ezer volt, amikor én beszereztem.)


Ha netán fdm nyomtatót vennél mégis, akkor 0.2 mm fúvókával, 0.08 mm rétegmagassággal fogsz tudni többé-kevésbé jól gyártani. Érdemes valami olyat keresned, ami kocka vázas, a tárgyasztala függőleges irányban mozog, és kerüld azokat a gépeket, amik csak a saját filamentjükkel tudnak nyomtatni (Pl DaVinci volt ilyen, ha jól emlékszek.)

A féloldalas vázszerkezetek instabilak, könnyen berezonálnak, és ilyen kis méretben az nagyon csúnya eredményt fog okozni.

Én kocka vázas gépen próbáltam miniatűröket nyomtatni, de 35 mm magas figura volt a legkisebb, amit értelmesen ki tudtam nyomtatni, alatta egyszerűen nem voltak részletek. Épületekhez esetleg jó lehet még az FDM, de állatokhoz, emberekhez, autókhoz, stb szerintem felejtős, inkább vettem egy gyantás gépet.

2023. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!