Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire jó egy Chromebook?

Mire jó egy Chromebook?

Figyelt kérdés
Én csak annyit látok belőle, hogy egy laptop alakú buta izé, ami kb egy Androidos tablet tudását hozza, illetve leginkább online alapú dolgokkal működik. Most komolyan, mi értelme van egy ilyet venni rendes laptop helyett? A laptopra legalább lehet tetszőleges operációs rendszert telepíteni, meg normálisan használni, mint egy asztali gépet, ezek a Chromebookok meg olyanok, amilyenek, és kész. Értem én, hogy internetezésre kiváló, na de a laptop is, amire ráadásul tetszőleges böngészőt telepíthetsz (ugyebár a Chromebook nevéből már sejthető, hogy egyetlen bizonyos böngészőre van kihegyezve), szóval nem értem. Arról hallottam, hogy lehet rajta Linux programokat is futtatni, ami azért egész jó, na de itt jön képbe, hogy egy rendes laptopra is telepíthetsz tetszőleges Linux distrot, sőt, úgyhogy megint csak értelmét veszti a Chromebook. Komolyan, mégis miféle terület az, ahol egy Chromebook jobban megállja a helyét, mint egy valódi laptop? Valami értelme biztos van, mert van rá igény, ahogy elnézem.

2023. febr. 8. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A Chromebook tök jó, mert ha például kinyitod az ajtót és kitámasztod a Chromebookkal, akkor a szél nem fogja tudni becsapni az ajtót.


Na de komolyan... a Chromebookon nem fogsz más böngészőt használni, mint a Chrome-ot, abból fogod intézni minden ügyedet. Ha keresel, a Google mondja meg, hogy milyen találatokat láthatsz. A Google mondja meg, hogy milyen reklámokat nézhetsz. A Google eldönti helyetted, hogy milyen videó érdekel téged, a Google megmondja, hogy milyen alkalmazásokat és ebookokat tölts le, a Google tárolja a leveleid, a fájlaid, a jelszavaid, és még a bankkártyadataidat is, ha szépen megkéred.

A Google gondoskodik rólad, de csak mert a Google isn't evil.

2023. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem is nekünk szánták... Szerintem az előnyei közé tartozik az egyszerű kezelhetőség (=kevés beállítási lehetőség), és állítólag könnyű távfelügyelet (pl. amerikai iskoláknál). Azoknak jó lehet, akik online élik az életüket. Ki lehet próbálni, a CloudReady (újabban Chrome OS Flex) ingyenes, bár pár dolog hiányzik, pl. a frissítés, ha jól tudom).
2023. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
#1 Nem kötelező igénybe venni a Google szolgáltatásait, és kipróbálhatod a YouTube-ot érdektelen videókkal is, csak lépj be privát ablakkal.
2023. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ugyanarra mint bármely más laptop

csak itt be vagy korlátozva a chrome os-re

2023. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
72%
Egyszerűbb, gyorsabb, és nem megy rá vírus (kártékony program).
2023. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű,gyors,olcsó,nincsenek kártevők rá,az akkumulátor hosszan bírja és mindig naprakész az OS nekem van Chromebook nagyon jó. De ez nem játékra van hanem tanulásra irodai munkára filmet lehet nézni vele.
2023. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Olcsó MacBook két fogható föl.
2023. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!