Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen sugárzási szög ajánlott...

Milyen sugárzási szög ajánlott egy "fektetett", lapos búra alatti, mennyezeti lámpához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Remélem sikerült jól körbeírnom a kérdéses lámpát, de azért itt egy link, ilyenekre gondoltam: [link]


Egy ilyen mögött van egy izzó, elfektetve. (Nem tudom, hogy az összesnek ilyen felépítése van vagy sem, így gondoltam inkább leírom)


Milyen beesési szög az ideális ehhez? Gondolom 360 fok, tekintve, hogy a foglalat irányába is kéne világítani, nem de? Vagy az túlzás?


Előre is köszi a segítséget!



2023. febr. 17. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem, nem sikerült körbeírni.
2023. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Forduljon hozzánk: 06 1 999 6751"
2023. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sebaj, szerencsére ott a link. :|
2023. febr. 17. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Elolvastam mégegyszer, lassan... Most esett le hogy mit kérdezel. Szóval hogy az égő amit beleteszel mekkora szögben világítson igaz?

Ha ilyesmit teszel bele:

[link]

akkor ez a foglalata felé tényleg nem fog világítani, a lámpa fele sötét lesz.

Filamentes LED fényforrást vegyél bele, az világít mindenfelé is.

[link]

2023. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, én is erre gondoltam, csak biztosra akartam menni. :)

Szép napot!

2023. febr. 17. 10:56
 6/6 Szirty ***** válasza:

Szinte teljesen mindegy milyen "izzót" raksz bele, minden irányban fog világítani, mert a lámpatest búrája szórja a fényt.

Csak ne spot legyen az az "izzó" mert az tényleg keskeny szögben sugároz.


Nálam több ilyen lámpa is van és a #4-es válaszoló által linkelt LED-es fényforrás van benne. Nincs semmi probléma a sugárzás szögével.


Azért van fektetve a foglalat, mert csak így fér el benne :)

Létezik olyan is egyébként amiben két E14-es (tehát kisebb) foglalat van egymás mellett ellentétes irányban.

2023. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!