Napelemből milyet?

Figyelt kérdés

Egy táblát szeretnék venni a tanyára az elhasználódott helyére a villanykarám üzemeltetéséhez.

Az online boltok közül hol lenne érdemes nézelődnöm?



2023. febr. 18. 09:22
1 2
 1/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
81%

mar 25eves kb. vagy hogy hasznalodott el?


merete es teljesitmenye alapjan rakeresel neten, arukereson

2023. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 tenyleg arukereso a megoldas, de amugy lattal mar jegeso altal okozott kart? Akar 1 ev alatt is 'elhasznalodik' az a tabla...
2023. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem tizenx éves lehet, méterXméteres monokristályos, magyar gyártmány. Újonnan nagyon jól működött, de mostanra már nem tölti az akkut. (Mondjuk ez a victron energy BlueSolar PWM Light 12/24V-20A töltésvezérlő is érdekesen működik, az előtte használt IVT 18124 12V / 20A PWM az sokkal jobb volt. Ez olyan, mintha csak két állapotot ismerne, a teljesen feltöltött akkut és a totál lemerített akkut.)
2023. febr. 18. 10:49
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
61%

[link]


persze elofordulhat de ritka azert hogy jeg elverje


azert erdemes szakival megnezetni miert nem tolt panel, valoban halott e maga a panel, mert ha nem kar mindenert, de asztallapnak is jo...


ivt vel mi lett az is meghalt?


ezzel is lehet valami problema

2023. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az ITV sok éven keresztül jól működött, azután megadta magát. Ezzel a napelemtáblával már vagy a harmadik szabályzót fogyasztom el, javításukhoz nem találok szakit, csak annyi szokott lenni a reakció, hogy vegyek újat, én meg így teszek.

Egyébként tényleg 40 évig használható egy napelemtábla? Akkor az enyémek még csak max félidősek lehetnek. (Van egy régi polikristályos Siemens 60Wp-s, meg a szóban forgó Korax KS-155/12-es 155Wp-s.)

2023. febr. 18. 15:59
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

25-30evig viszonylag jol kell mukodjon de addig is csokken teljesitokepesege allandoan

utana egyre gyorsabban csokkenhet, de sokmindentol fugg


es hany voltos akkut toltesz? Mert nagyon magas feszultsegu az a panel, min 24V hoz kellene 12V hoz egyaltalan nem idealis


amugy jobb nem sporolni toltesvezerlon es le van a gond, igazi kek blue solart kellene inkabb venni amik modernebbek jobbak (sot legjobbak kozt vannak)

PWM es is jo de ilyen magas teljesitmeny es feszultsegnel MPPT is nyugdotan mehet

jofogason is arulnak olcsobbakat de ujonan is megtalalod oket, olcsobbak is vannak

szoval nem sokkal dragabbak a jobb pwm es mppt sek sem mint ezek a nagyon olcso es regi egyszerusegek, amik kozt ritka a jo, legalabbis nagy teljesitmenyhez, ezek elketyegnek 50W korulig, de felette ilyen olcsot nem erdemes hasznalni

2023. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Blue kezikonyvebe benne is van hogy 12V hoz nem hasznalhato csak 28V panel feszultsegig

szoval ha veletlen 12 hoz hasznalnad mar ez is gond

sokmindenben kart tehet, elsorban a toltesvezerloben


azt keresgeltem kell e hutes bizonyos teljesitmeny felett ra, de ugy latom nem

2023. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem mindegy hogy errol a nagy szeles feherol van szo


[link]


[link]


vagy ilyen kis feketerol, amibol talan van 18124 es valtozat is?

csak mert erdekes hogy parhelyen 24 nek hivjak de mint lathato 22 a neve

ennek kezikonyve nem emlit se max Wp t se max panel Voltaget


viszont a feher az szerintem olyan amivel erdemes lenne egy elektronikaval foglalkotot felkeresned, mivel javitani kene ha lehet, az egy komolyabb darab

2023. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

aki akkukat meg napelemeket hasznal minimum hogy legyen multimetere


erdemes lenne megtudni a panel ad e feszt egyaltalan


aztan a kis dobozanal is kimerni ha kabelein nem


lehet csak ott tortent valami


hogy nez ki elolrol? jo allapotunak vagy elhasznalodottnak?


siemensel mi a helyzet? Azzal mukodik?

2023. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem már egyik napelemtábla se működik. A nagyot ma lemostam mosószeres vízzel, másik vezetékkel bekötöttem a töltésvezérlőbe. Holnap megmérem, hogy tölti-e az akkut.

12V-os 100 Ah-s akkumlátorhoz milyen panelt és töltésvezérlőt ajánlanátok?

2023. febr. 18. 20:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!