Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Xbox One S-en elfut a Hogwarts...

Xbox One S-en elfut a Hogwarts Legacy? Milyen mínőségben?

Figyelt kérdés

Szeretném megvenni a Hogwarts Legacyt-t, de gépre nem merem mert lehet nem elég erős hozzá, viszont Xbox One is kérdéses. Milyen minőségben tudom futtatni majd a játékot? Kb. Hány FPS tudnék kihozni belőle, milyen beállítások mellett. Szeretnék azért egy szép grafikával játszani.

Akinek ilyen konzolon megvan az megosztaná a véleményét? Előre is köszönöm :)



2023. febr. 19. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A játék egyelőre csak újgenerációs konzolokra jelent meg (PS5 és Xbox Series X|S). Azokon sem fut túl acélosan, a 30,40,60,120 és Ray Tracing módok (nevetségesen sok grafikai opció van valami okból a játékban) szinte mind rendszeresen ejtik az FPSt. A játék viszont szép. Egy VRR/AMD Freesync képernyővel nagyrészt eltüntethető ez az FPS probléma, de néhány mód egyáltalán nem játszhatatlan anélkül sem. A PS5 változat általánosan jobb fpst produkál bár ez valószínűleg javítva lesz Xbox oldalon az elkövetkezendő hónapokban.


Emellett érdemes tudni, hogy a játék egyszerre jelent volna meg a régi gépekre is, de az utolsó pillanatban, kb egy hónappal a megjelenés előtt eltolták őket. Ilyen esetekre (újgenerációs változat nem fut túl jól, régi generációst csak később adják ki) már volt jópár példa és gyakorlatilag szinte minden esetben azt jelentette, hogy a régi generációs változat borzalmasan fut és nem akarták a játék megjelenését tönkre tenni negatív cikkekkel. Nem tudom biztosan persze, de ha az újgenerációs gépeken 1440pben vagy kisebben fut a játék 2160p helyett akkor szinte biztos, hogy vagy grafikailag nagyon vissza lesz fogva a játék kinézete, vagy nagyon rosszul fog futni, vagy mindkettő egyszerre. Mivel a legtöbb nagy oldal az újgenerációs gépekre figyel elsősorban, a szerencsén múlik, hogy amennyiben tényleg rosszul fut majd a játék azt mennyire fogják felkapni. Voltak játékok ahol hatalmas negatív visszhang volt és más játékoknál meg semmi. Többet megjelenés után lehet majd mondani a régi gépes verziókról.


Azt érdemes észben tartani, hogy már tavaly is elkezdődött egy trend miszerint a fejlesztők elhanyagolják a régi generációt. Így is kapott az One/PS4 generáció egy plusz két évet amíg szinte minden megjelent rájuk, most, hogy javultak az ellátási gondok a fejlesztők már tényleg szeretnék elhagyni a régi gépeket. Idén már a legtöbb nagy megjelenésből nem lesz régi változat és amiből lesz az valószínűleg követi majd a "jóval rosszabb grafika és ~20fps" trendet.


PCről nézegess teszteket, ott annyi fajta hardware kombináció van, hogy lehetetlen tudni hogyan fut. Ha magad is úgy gondolod gyenge a géped hozzá akkor valószínűleg az. Itt vannak a hivatalos minimum (720p30fps) és ajánlott(1080p/60fps) konfigurációk: [link]

2023. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Időközben úgy gondoltam hogy megveszem pc-re és ott nekem csak a rammal van gond... Egyébként Low beállításon megy a játék biztos ami biztos egy két dolgot húztam csak feljebb... A lényeg hogy stabil 60 FPS-el megy és néha van egy-két akadás a ram miatt de abszolút elhanyagolható. Köszi a választ ezzel sokat segítettél!
2023. febr. 22. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!