Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen az emberek...

Tulajdonképpen az emberek miért viszonganak a GSM boltoktól? Ha én onnan veszek egy telefont az mindenképp hibás lesz, vagy ilyesmi? Ti mennyire ajánlanátok a GSM-ből való vásárlást?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön ide a "viszong" szó? Teljesen mást jelent, mint amit mondani akarsz ( [link]


Szerintem azt akartad írni, hogy "viszolyog".


És nem tudom, honnan veszed, hogy az emberek viszolyognak tőle; speciel nekem is volt már onnan telefonom, és semmi gondom nem volt vele.

A baj ott van csak, hogy nem adnak rendes hosszúságú garanciát, ugyanis mindent használt készülékként, adásvételi szerződéssel árulnak. Ezért vagy elfogadod, hogy csak rövidebb garancia van, vagy biztosítást kell köss rá, akkor meg mindjárt elveszik az árelőny, amit adni tudnak.


Én mindenesetre már sokadik Samsung telefonomat csak a Samsung boltból veszem, de ettől még nem viszolygok semmitől.

2023. márc. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár nem szeretnék általánosítani, de ahogyan a korábbi válaszoló is leírta, a legtöbb GMS üzlet úgy tud kedvezőbb árakat nyújtani, hogy az új készülékeket is használtként árulja, esetleg csak adásvételi szerződést írnak. Így értelemszerűen a megvásárolt terméken nincs 27% áfa, ezáltal a szavatosságot nem érvényesítheted, csak a gyártó által kínált gyári garanciát.


Ha magánszemélyként vásárolsz, 250 ezer forint felett például 3 év szavatosság illet meg. Amennyiben a terméken nincs 27% áfa, akkor egy iPhone esetében például a 3 év szavatosságot nem kapod meg, csak az 1 év gyári garanciát.

2023. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első: jajj igen, reggel volt még és nem is voltam benne biztos hogy az e az a szó amire gondoltam..


hát csak onnan veszem, hogy sok kommentben azt irtak hogy a gsm boltokat messzirol keruljem, mert nem tudhatom hogy miert adtak be az adott telot gsm boltba, meg ha vmi "gyanusan" olcso, az is negativat jelent.


második: koszi a valaszodat neked is"

2023. márc. 7. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én ott is új telefont vettem.


Használt esetén igen, jogos az általad írt aggodalom is.


Bár pl. én is otthagytam az előzőmet, és nem azért, mert bármi baja lett volna, hanem csak azért, mert beszámítással vettem az újat. Szóval, aki azt vette meg utána, jól járt.

2023. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs vele semmi bajom, mindenki azt visz oda ahova akarja.

Volt egy eladó telefonom, bizományba 15 ezret akartak érte adni, azaz csak akkor látok pénzt, ha eladja. Én meghirdettem a neten és másnap 35-ért elvitték. Az újat is hirdetésből vettem, személyes átvétellel. Amit az új és a kereskedői árhoz képest is jóval olcsóbban megkaptam. Másfél évvel ezelőtt, a 170 ezres bolti ár helyett 110-ért vettem egy 2 hetes, telekomnál kp-re vett telefont.

Ezt akármilyen beszámítással sem tudtam volna így összehozni, összességében 80 ezerrel beljebb végeztem. Persze, mindenben van rizikó, de nagyon sok kereskedős rossz példát ismerek, ahol a vásárló húzta a rövidebbet, nemhogy spórolt volna, bukott rajta. Ez nem azt jelenti hogy minden kereskedőd vásárlás potenciális veszélyforrás, de ott sincs kizárva hogy sz@rba nyúl a dolgozó, ráadásul másnak hajt vele hasznot.

2023. márc. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!